iPhone İçin Son Sızıntılar Heyecanlandırıyor!

Apple için rakipleriyle rekabet etme dönemi başladı gibi duruyor. Keza satışları düşen ve iPhone kullanmaktan vazgeçerek cihazlarını değiştiren çok sayıda müşterisi var. Yapılan istatistiki araştırmaya göre iPhone’unu satarak yeni bir cihaz alan kullanıcıların sırasıyla Huawei, Xiaomi ve Samsung modellerini tercih ettiği belirtildi.

Yapılan bu istatistik paylaşımıyla beraber rakiplerinin sağladığı avantajları iPhone 11 ile bizlere sunması elzem bir hal aldı. Şimdiye kadar pek çok sızıntı olmasına rağmen Applecephesinden nasıl sürprizler geleceği ise merakla bekleniyor.

Geniş Açılı Fotoğraflar

Geniş açılı lensle çekilen fotoğraflara akıllı çerçeve özelliğinin gelmesi kesin gibi duruyor. Bu durumda da fotoğrafların kırpılması, düzenlenmesi ve çekilirken yaşanan hatalarda perspektif kaybı yaşanmayacak.

Ön Kamera İçin Yavaş Çekim

Selfie kamerasıyla 120 FPS Slow motion yani yavaş çekim özelliği yapılabileceğine dair ciddi iddialar var. Bu özelliğin gerçekten büyük bir fark yaratarak rakiplerinin önüne geçmesini sağlayabileceğinden eminiz.

Ekran Büyüklüğü Kullanıcının Tercihine Sunulacak

iPhone 11 ile beraber üç farklı baz model sunulacağı konuşuluyor. Buna göre iPhone 11 için 5.8” bir ekran söz konusu olacak. Dilerseniz iPhone 11 XR ile 6.1” ekranlı modeli ya da 6.5” ekranıyla iPhone 11 Max modelini tercih edebileceksiniz.

USB Type-C

Muhtemelen Apple tarafından kendine has bir şarj soketi yerine evrensel bir şarj soketi hamlesi gelecek. Geçtiğimiz yıl çok konuşulan ancak tanıtılan modellerde görmediğimiz USB-C soketini iPhone 11 ile görmemiz muhtemel gibi duruyor.

Yeni Nesil İşlemci

Spekülasyonlara göre iPhone 11 için A12 işlemci yongası tercih edilecek. Fakat Tim Cookyaptığı açıklamalarda sürekli olarak en iyi iPhone vurgusunu yapmaya devam ediyor. Doğal olarak yen nesil işlemciler arasında A13 tanıtımının da yapılarak belki Max modelinde kullanılabilmesi mümkün olabilir.

3D Touch İle Dokusal Geri Bildirimler

3D Touch desteği, iOS 13 ve dokusal bildirimler ile büyük bir kitleyi kendisine tekrardan bağlayan Apple cephesi durulmuyor. Geliştirilen bir sistemle çok daha özgür bir kullanım sağlaması muhtemel olabilir.

Arka Kamera Tasarımı

Nihayet Apple tarafından da farklı bir tasarım görmek mümkün olacak. Beklenen iPhone 11 modelleri için kare şeklinde konuşlandırılmış bir arka kamera sistemi görebiliriz. Sürekli olarak aynı şekilde yerleştirilmiş kameralarla eleştiri toplayan şirketin görsel olarak estetiğin doruklarına çıkması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı