İphone 9 Bionic işlemcili olacak!Tanıtım tarihi belli oldu

Dünya Korona Virüs haberleri çalkalansa da bugün bir site tarafından İphone 9’un ne zaman tanıtılacağının tarihi sızdırıldı. Uygun fiyatlı İphone olma serisinin devam edeceği İphone 9'un fiyatı ve tasarımı büyük merak konusu..

Tanıtımı yapılacak olan İphone 9’un İphone SE 2 modelinde yakalanan ucuz İphone telefonla yakalanan yüksek satış grafiğinin tekrar yakalanması hedefleniyor.

İphone 9’un tanıtım tarihiyle ilgili olarak iphone-ticker.de sitesinin sızdırdığı bilgilere göre 31 Mart tarihinde İphone 9’un tanıtımı yapılacak ve dünyaya tanıtılacak. Tanıtımı 31 Mart’ta yapılacak olsa bile İphone 9’un satışa sunulmasının daha uzun bir vadede olacağı belirtiliyor. Zira Çin’de yaşanan Korona Virüs vakasının İphone 9’un seri üretim sürecini sekteye uğratabileceği belirtiliyor.

İphone SE 2 modeliyle yakalanan satış başarısının İphone 9 ile de yakalanması hedefleniyor. Kullanıcıların iPhone 5 kasasında olsun ama iPhone 6S gibi çalışsın’ gibi taleplerini de karşılamayı hedefleyen İphone 9 özellikleriyle de dikkat çekiyor.

İphone 9’un özelliklerine gelelim. 4.7 inç ekrana sahip olan İphone 9 telefonlarda 7/8 kasasına sığdırılmış bir model uygun görüldü. Cihazın donanımsal olarak İphone 7 ve İphone 8’in bir tık daha ötesinde olacağı belirtilirken Apple’nin A13 Bionic işlemcisinin İphone 9’da kullanılacağı belirtiliyor. Ayrıca güvenlik konusunda da daha gelişmiş bir parmak izi okuyucusu sisteminin tercih edildiği yönünde bilgiler var.

İphone 9’un tanıtımı ve fiyatının ne olacağı oldukça merak edilirken 31 Mart’ta tanıtılması halinde satışının Haziran ayından yapılıp yapılmayacağı da merak konusu. İphone müdavimleri 9 serisinde nasıl bir performans yakalanacağını merak ederken, Korona virüs nedeniyle üretimin sekteye uğramasından ve virüsün bulaşma ihtimali nedeniyle İphone 9 satışlarının bundan kötü etkilenebileceği de konuşuluyor.

İphone SE 2’nin 399 dolardan satıldığını düşünüldüğünde İphone 9’un da bu rakamlara yakın bir telefon olarak bütçe dostu olması bekleniyor. Uzay grisi, gümüş ve kırmızı olarak 3 ayrı renkte çıkması hedeflenen cihazda 64 GB ve 128 GB depolama seçeneklerinin olacağı söyleniyor. Eski İphone’lerle yenilerin bir harmanı olacağı söylenen İphone 9 hakkında planlanan zaman diliminin dışına çıkılmamasının hedeflendiği belirtiliyor.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı