iOS 13.1.1 Çıktı! iPhone’unuzu hemen güncelleyin!

Apple, iOS 13’ün hatalarını gidermeye devam ediyor.

Bu haftanın başlarında, Apple, müşterilere, iOS 13’teki üçüncü taraf klavyelerin “tam erişim” kazanabileceğini ve kullanıcı izni olmadan internet üzerinden veri aktarabileceği konusunda uyardı ve şimdi şirket düzeltmek için bir güncelleme yaptı. iOS 13.1.1 şimdi piyasaya sürülüyor ve üçüncü taraf klavye sorununu çözmenin yanı sıra, iOS 13’e güncelleme yaptıktan sonra normalden daha hızlı pil boşalması yaşayan müşteriler için de bir düzeltme içeriyor.

13.1.1 sürümü aynı zamanda “iPhone’un yedeklenmesini engelleyebilecek sorunları” iPhone 11, 11 Pro ve 11 Pro Max’taki Siri tanıma özelliğini iyileştirir ve Hatırlatıcılarda yavaş senkronizasyon yapılmasına neden olabilecek bir hatayı düzeltir.

iOS 13.1.1 güncellemesinin en önemli değişikliği batarya tarafında. Daha öncesinde cihazların normalden daha hızlı pil tüketmesine sebep olan sorun bu güncelleme ile çözüldü. Ayrıca üçüncü taraf klavye uygulamalarının izniniz olmadan veri transferi yapma problemi de giderildi. Bu iki önemli değişim haricinde diğer değişimler; yedekleme ile geri yüklenen iPhone’lardaki sorunun düzeltilmesi, iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modellerinde Siri isteklerinin alınmasını etkileyecek sorunun giderilmesi, Safari arama önerilerinin önceden kapatılmasına rağmen yeniden açılmasının düzeltilmesi, Anımsatıcılar’ın yavaş senkronize olmasının çözülmesi şeklinde sıralanabiliyor.

Kısacası iOS 13.1.1’in işletim sistemindeki hataları düzeltmeye yönelik bir güncelleme olduğunu söyleyebiliriz. Yine de bazı hataların devam ettiğine yönelik bilgiler geliyor. İleride bu tarz başka bir minör güncelleme daha görmemiz mümkün.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı