Internet Explorer’da giriş bilgileri ve şifreleri kaydetmek adımları

Internet Explorer’da bir siteye giriş yapmak istediğinizde, eğer oturum açmanız gerekiyorsa, kullanıcı adı ve şifrenizi girmeniz gerekmektedir, eğer bu site sıklıkla giriş yaptığınız bir site ise, sürekli bu kullanıcı adı ve şifreyi girmek oldukça sıkıcı ve zor bir hale gelebilir.

Bu durumda kullanmanız gereken bir özelliği sizlere aktaracağız. Bu sayede güvenilir bir bilgisayarda girdiğiniz sitelerdeki oturum açma bilgileriniz Internet Explorer tarafından hatırlanacaktır.

Internet Explorer Şifre Kaydetme Özelliği

Internet Explorer’da istediğiniz Web sayfalarına girişte kullanıcı adı ve şifre işlemlerini her defasında yapmak zorunda değilsiniz. Bu özellik sayesinde, istediğiniz sitelere girişte şifrelerinizi kaydederek, tarayıcının bunu hatırlamasını sağlayabilirsiniz.

Bu seçeneği etkinleştirmek için:

Internet Explorer’da Kontrol Paneline giriş yapın, bu arada internet ayarlarınız ile ilgili birçok ayar ve seçenek bulunur.

Bu bölümde İnternet Seçenekleri panelini açın.

  • İçerik sekmesinde, Otomatik Tamamla’yı tıklayın.
  • Formlardaki kullanıcı adlarını ve şifrelerini kontrol edin.
  • Bir şifreyi girmeden önce Internet Explorer şifrelerini kaydetmek için sizden Onay isteyecektir, işlemi onayladıktan sonra, artık tarayıcınız izin verdiğiniz sitelerdeki giriş bilgilerinizi hatırlayacaktır.

Uyarı: Bu seçeneği yalnızca kendinizin kişisel kullanımınızda olan bir bilgisayarda yapmanız önemlidir. Bu seçeneği aktif ettiğinizde, farklı bir kullanıcı bu özellik sayesinde, herhangi bir şifre girmeden özel ve kişisel hesaplarınıza giriş yapabilir ve korunan bilgilere erişebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı