Instagram’da Evde: Hikayelerde karantina etiketinin kullanımı

Instagram geçen hafta Hikayeler için “Evde” etiketini çıkardı. Çıkartmanın amacı, insanların tecrit anlarını sosyal fotoğraf ağında paylaşabilmeleri.

İngilizce orijinal “At Home” etiketi, yeni koronavirüs salgını sırasında gönüllü karantina önerisini teşvik etmeyi amaçlıyor. “Em Casa” etiketli yazılar, uygulamanın ana sayfasında bulunan ve aynı damgayı içeren arkadaşların yayınlarıyla sunulan yeni bir duvara ayrıldı.

Aşağıdaki bilgilerle Kendinizi Covid-19’dan korumak için inzivada kalma anlarınızı paylaşmak üzere Instagram Storis’e nasıl “At Home” koyacağınıza bakın. Bu özelliği bir iPhone XR’de (iOS) test ettik, ancak prosedür Android akıllı telefonlarda da aynı.

Instagram Hikayelerine “Evde” nasıl yerleştirilir?

Adım 1. Instagram’ı açın ve ekranın sol üst köşesindeki kamera simgesine dokunun. Ardından Hikayeler kamerasıyla fotoğraf veya video çekin;

Adım 2. Seçenekleri görüntülemek için çıkartma simgesine dokunun. O anda, “Em Casa” etiketine dokunun;

Adım 3. Etiketi, oluşturduğunuz medyada farklı boyutta olacak şekilde yeniden boyutlandırmak için kıskaç hareketini parmaklarınızla kullanabilirsiniz. İsterseniz, filtreler, metin yazma, konumları işaretleme ve arkadaşlar gibi diğer özellikleri kullanın. Resmi veya videoyu paylaşmak için “Hikayeleriniz” düğmesine dokunun.

Instagram’daki arkadaşların evindeki hikayeler nasıl görüntülenir?

Etiketi kullanan arkadaşların Hikayelerini görüntülemek için Instagram ana sayfasına gidin ve “Evde” vurgulamasına dokunun. Bu, karantina anlarını paylaşan arkadaşların tüm son yayınlarına göz atın.

Arkadaşlarınıza yeni Coronavirus ile savaşırken evde kalma kararlılığını takip ettiğinizi göstermek için ipucundan yararlanın.

SOSYAL MEDYA KULLANIM SÜRESİNDE BÜYÜK ARTIŞ

Dünyanın evine kapanmasıyla sosyal medya platformlarında kullanıcı sayılarında büyük artışlar yaşanıyor. Paylaşım sayısının da olağanüstü arttığı sosyal medyada insanlar inzivada yaşadıklarını paylaşıyorlar.

SAHTE CORONA VİRÜS PAYLAŞIMLARINA DİKKAT!

Korona Virüsle ilgili sahte paylaşım yapmak isteyenlerinde 1 numaralı adresi sosyal medya oluyor. Bu nedenle kullanıcılardan sosyal medyada çıkan her şeye inanmamalarını, resmi makamların yaptıkları açıklamaları dikkate almaları isteniyor. Zira bir çok ülkede sahte paylaşımlar nedeniyle gözaltına alınıp hakkında işlem yapılanlar var.

Gelecek yıllarda sosyal medyada yeni devler çıkabileceği ve burada pastanın dilimlerinin artarak bu mecralarında pay sahibi olabileceği belirtiliyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı