İnstagram’a Reklam Nasıl Verilir ?

İnstagram’a reklam verebilmek için ilk olarak Instagram reklamları ile hedef kitlelerinize daha iyi erişin tarzında bir seçenek olacaktır. Dilerseniz bu seçeneğe tıklayabilir, dilerseniz Power Editor kısmına tıklayabilirsiniz. İlk olarak reklam verebilmek için satın alma türünü Açık arttırma olarak bırakmalısınız.

Instagram’a reklam verebilmeniz için Facebook hesabına ihtiyaç vardır. Bu facebook hesabı bir şahsa ait olabildiği gibi işletmeye de ait olabilir.

Ardından Reklam oluştur veya Reklamları Yönet kısmına tıklayın. Burata tıkladığınızda Facebook otomatik bir şekilde reklam paneline yönlendirir.

Power Editor kısmına tıklarsanız Instagram reklam açma paneli yüklenir. İlk kez reklam oluşturuyorsanız Hesap Seç kısmına tıklayın ve reklam vermek istediğiniz hesabı seçerek İndir deyin.

Kampanya Oluştur kısmına tıkladığınızda kategorinizi seçebilirsiniz. Instagram reklamı için İnternet sitesine tıklamalar, video görüntülemeleri yada Mobil Uygulama Yüklemeleri kısımlarından birini seçin.

Diyelim ki; E-Ticaret sitesine sahipsiniz. Sitenize ziyaretçi çekebilmek istiyor ve buradan satış yapmak amacı güdüyorsunuz. Bunun için İnternet sitesine tıklamalar kısmını seçerek ardından Reklam seti seçin, Yeni reklam oluşturun kısımlarına geçin.

Oluştur deyin ve panel ayarlarının olduğu sayfaya geçin. Bu bölümde kampanyanın bitiş, başlangıç tarihlerini, günde hangi oranda harcanması gerektiğini, tıklama başına yada görüntüleme başına verebileceğiniz miktarları, hedef kitlenizii yayın türünü düzenleyin.
Kampanya bitişi tarihini mutlaka belirtmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde kredi kartınızdan her ay çekim gerçekleşir. Son olarak Facebook sayfasına girdikten sonra Instagram hesabını seçin ve işaretleyin.

Reklam Oluştur kısmına site adresini yazın ve ardından müşterilerin görmesini istediğiniz metinleri yazın. Metinleri yazarken çok uzatmamaya özen gösterin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı