Instagram’a Gönderi Zamanlama Özelliği Geldi

Facebook yaptığı duyuru ile birlikte instagram için gönderi zamanlama özelliğinin aktif olarak kullanıcılara açıldığını duyurdu. İnstagram kullanıcıların uzun zamandır beklediği bu özellik nihayet platformdaki yerini almış oldu. Daha öncesinde bu gönderi zamanlama özelliğini üçüncü parti uygulamalar ile gerçekleştirebiliyorduk. Ancak son yapılan güncelleme ile bu üçüncü parti yazılımlara gerek kalmayacak.

İnstagramın ileri tarihli gönderi planlama özelliğini kullanabilmek için küçük bir işlem yapmamız gerekiyor. Özelliği kullanabilmek için Facebook’a bağlı İçerik Stüdyosu’na kayıtlı olmanız gerekiyor.

instagram creator studio - Instagram'a Gönderi Zamanlama Özelliği Geldi

Kayıt işlemi için gerekli olan bilgileri facebook yardım sayfasından detaylı olarak öğrenebilirsiniz. https://www.facebook.com/help/publisher/2203372039697947 adresi üzerinden ilgili sayfaya erişim sağlayabilirsiniz.  Kayıt işleminden sonra sayfanızı açtığınızda gönderi oluştur kısmı görebilirsiniz. Bu kısımdan gönderi ile ilgili gerekli ayarları tamamladıktan sonra “zamanla” seçeneğini kullanarak ileri tarihli paylaşım yapabilirsiniz.

Zamanlama özelliğini şu anda sadece gönderi kısmında kullanabiliyoruz. Hikaye alanı için şu anda paylaşılmış bir bilgi bulunmamakta.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı