İnstagram hesabımı nasıl dondurabilirim?

Instagram hesabını geçici bir süre içerisinde kullanmak istemeyen ve kapatmak isteyen kullanıcılar hesabını dondurabilmektedir. Instagram’da geçici olarak kapat seçeneğini takip ederek gerçekleştirilecek bu işlemler sonrasında kullanıcılar, Instagram kullanımına belirli bir süre ara verebilmektedir. Üstelik mevcut işlemler hem bilgisayarlardan hem de cep telefonları üzerinden yapılabilmektedir. İlgili işlemleri yapmayı bilmeyen kullanıcılar aşağıdaki adımları takip ederek hesap dondurma işlemlerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilir.

instagram hesabımı nasıl dondurabilirim – adım adım işlemler 

Instagram hesabını dondurmak isteyen kullanıcıların öncelikli olarak oturum açması gerekecektir. Oturum açtıktan sonra ise profil sayfanıza giriş yapmanız ve profil düzenleme kısmına geçiş yapmalısınız.

instagram profil duzenle - İnstagram hesabımı nasıl dondurabilirim?

Bu seçenek takip edildikten sonra ekranda hesap ile ilgili tüm profil detayları çıkacaktır. Profilin adı, kullanıcı adı, biyografi, telefon numarası, e-posta ve cinsiyet gibi tüm bilgilerinin yer aldığı bu ekranın sağ alt köşesinde ise hesabımı geçici olarak kapat seçeneği yer almaktadır.

instagram benzer hesap onerileri - İnstagram hesabımı nasıl dondurabilirim?

Hesabını geçici olarak kapatmak isteyen kullanıcılar bu bağlantı sonrasında açılacak olan ekrandaki formu doldurmalıdır. Formda özellikle hesabını neden kapatıyorsun konusunda farklı seçenekler kullanıcılara sunulmaktadır. Fakat bu ekranda doğru bilgileri girme zorunluluğu bulunmadığından dolayı istediğinizi seçebilir ve son olarak şifre girişi ile birlikte hesabı geçici olarak kapat seçeneğini kullanarak hesabınızı kapatabilirsiniz.

Instagram’da hesap dondurulunca ne olur?

Instagram sık sık hesap dondurma işlemlerinin engellenmesi adına haftada bir defa hesap kapatmaya izni vermektedir. Bu nedenle bir hafta içerisinde iki ya da daha fazla işlemin yapılabilmesi söz konusu değildir. Kullanıcılar her hafta için bir kereye mahsus bu kapatma işlemlerini yapabilir. Bununla birlikte hesap dondurulduktan sonra hesap gizli moda geçiş yapar ve arkadaşlara dahi gösterilmez. Bu nedenle yapılacak aramalarda ya da geçmişe dönük olarak paylaşımlarda kullanıcının hesabına ulaşılması söz konusu olmayacaktır. Hesabını kapatmaktan vazgeçen kullanıcılar ise Instagram hesabına kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaparak hesabını tekrar aktif hale getirebilmektedir. Aktif hale gelen hesapta ise her şey eski sistemde olduğu gibi devam etmekte ve kişiler paylaşımlarını sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı