Instagram Hesabı Nasıl Silinir? Telefondan Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Herhangi bir nedenle İnstagram hesabınızı silmek / kapatmak istiyorsunuz ancak bunun nasıl yapıldığını bilmiyor musunuz? Peki bu makalede İnstagram hesabını nasıl silerim İnstagram hesabımı nasıl dondururum? veya İnstagram hesabımı nasıl kapatırım? Sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.Son yılların en popüler sosyal ağlarından biri olan instagram yakın bir süre içerisinde Facebook tarafından satın alınmıştı. Kullanıcı sayısı her geçen gün artırmasına rağmen birçok kişi tarafından oluşturulan profil silinmek isteniyor. Sizde instagram hesabını silmek istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

İnstagram profilinizi silmek için bilgisayar veya telefondan https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/ buradaki adrese girmelisiniz. Linke tıkladıktan sonra oturum açmanızı isteyebilir. Kullanıcı bilgileriniz ile giriş yapın.

Giriş yaptıktan sonra açılan sayfada çoktan seçmeli bir alan ile karşılaşacaksınız. Instagram hesabını neden silmek istediğinizi seçtikten sonra karşınıza gelen şifre alanına parolanızı girin ve kırmızı ile yazılmış olan “Hesabımı kalıcı olarak kapat” butonuna tıklayın. Bu işlemin ardından Instagram hesabınız silenecektir.

Telefon Üzerinden Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

  • Öncelikle telefonunuzdaki tarayıcıdan https://www.instagram.com/ linkine gidin ve oturum açın.
  • Sağ alt kısımda bulunan küçük profil resminize tıklayın ve profil sayfanıza geçin
  • Profili düzenle butonuna basın
  • Açılan sayfada en altta bulunan “Hesabımı kalıcı olarak kapat” alanına dokunun
  • Karşınıza gelen ekrana hesabınızı neden dondurduğunuzu yazdıktan sonra “Hesabımı kalıcı olarak kapat” butonuna tıklayın ve onay penceresini de onaylayın.

Bilgisayar Üzerinden Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

  • Tarayıcınızdan https://www.instagram.com/ bağlantısına gidin ve oturum açın.
  • https://www.instagram.com/accounts/edit/ bağlantısına gidin. En altta “hesabımı geçici olarak kapat” yazan alana tıklayın.
  • Hesap kapatma nedeninizi yazdıktan sonra yine “hesabımı geçici olarak kapat” butonuna tıklayın.
  • Karşınıza gelen pencerede Instagram hesabı dondurma işleminizi onaylayın.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı