Huawei P30 Pro vs OnePlus 7 Pro Kamera Karşılaştırması

En iyi kameraya sahip telefon için arayış içerisine girdiğinizde karşınıza iki önemli alternatif çıkacaktır. Bunlardan birisi Leicaortaklığıyla kamerada çığır açan Huaweitarafından üretilmiş P30 Pro iken diğeri de Google desteğiyle ön plana çıkan One Plus 7 Proolabilir. Gerçekten en iyi kamera performansı olan telefon için iki alternatiften birisini seçebilirsiniz.

Bu doğrultuda pek çok kamera standardına göre birbirlerine üstünlük sağlayabilirler. Her ikisi de triple cam teknolojisiyle üçlü kameraya sahip. Ayrıca uzak çekim ve yakın çekim için gerekli sensörlere sahipler. Hatta Huawei P30 Promodelinin 50x zoom ile fotoğraf makineleriyle kıyaslandığı bir gerçek.

Her iki modelde de AI teknolojisinin en üst noktalarını tecrübe etme şansı yakalıyoruz. Aşağıda da göreceğiniz görseller aynı standartlarda çekilen fotoğraflarda birbirleriyle kıyaslanmasına sebep oluyor.

Kamera Özellikleri

Kamera özelliklerine baktığımız zaman HuaweiP30 Pro, üzerinde Leica marka 40 MP bir ana kamera ile geliyor. Ayrıca 16 MP ultra geniş açılı bir lens ve 8 MP telefoto yer alıyor. OnePlus 7 Pro ise 48 MP ana kamerasının yanında 16 MP ultra geniş açılı lensi ve 8 MPtelefotosu ile piyasaya sürüldü.

Standart Fotoğraf

Aynı noktadan aynı kareyi hem Huawei P30 Proile hem de OnePlus 7 Pro ile çektiğiniz zaman böyle bir sonuç alacaksınız. İlk göze çarpan detay OnePlus7 Pro ile biraz daha soluk bir görünüm elde edildiği.

Zoom Fotoğraf

Bu fotoğraflara bakıldığı zaman Huawei P30 Pro renkleri biraz daha doygun gösteriyor. Ayrıca 3x optik zoom sayesinde aynı seviyeye yakın bir kalite görebiliyoruz. Bu bağlamda 50x zoom ile karşıda duran kuşa yapılan çekim ise Huawei P30 Pro’yu zoom konusunda öne çıkarıyor.

Geniş Açılı Fotoğraf

Geniş açılı fotoğraf çekiminde renkten ziyade Huawei P30 Pro’nun daha fazla görsel sığdırdığına şahit oluyoruz. Bu durum Leicakameranın kalitesini ortaya koyan net faktörlerden birisi olarak düşünülebilir. Kalite anlamında fotoğraflar arasında bariz farklar yok.

Makro Fotoğraf

Makro fotoğraflar çekmek için lensin odaklanması bile önemli bir kıstasa dönüşüyor. Bu aşamada OnePlus 7 Pro’nun bir adım önde olduğu söylenebilir. Tabi ki fotoğraf kalitesinde kayanın çatlakları, gölgeleri ve genel görsel neredeyse aynı nitelikte.

Gece Çekimi

Gece çekimi fotoğraflarını kıyasladığımızda Huawei P30 Pro vs OnePlus7 Pro arasında bariz bir üstünlük seziyoruz. P30 Pro gerçek anlamda en iyi gece çekimi yapan telefon olabilir.

Renk Doygunluğu

Renklerin gerçekçiliği ve yansıtılması elbette ki yapay zeka ile doğrudan ilişkilendirilebilir. Ancak sonuçlara bakıldığında P30 Pro’nun biraz daha soluk kaldığı görülüyor. Yani OnePlus 7 Pro renk doygunluğu bakımından çok daha iyi sonuçlar veriyor.

Siz Huawei P30 Pro ile OnePlus 7 Prokameraları arasında seçim yapsanız hangisini tercih ederdiniz?  

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı