Huawei numara engelleme ve engellenen numarayı kaldırma

Bu yazımızda sizlere Huawei numara engelleme nasıl yapılır konusunda bilgi vermek istiyoruz. Akıllı telefonların en başarılı özelliği numara engelleme özelliğidir.

Günümüzde yok kombi temizliği, yok klima temizliği, GSM operatörleri adına arayan dolandırıcılar v.s. v.s. bir sürü tanımadığınız kişilerden aramalar gelmektedir. Arayan bir kişi sıkılmadan daha sonra tekrar tekrar aramaktadır. İşte tam olarak numara engelleme yaparsanız bu kişiler sizi rahatsız edemez.

Huawei numara engelleme nasıl yapılır?

Huawei numara engellemenin en basit yönteminden bahsetmek istiyoruz. Aslında Huawei numara engellemenin iki farklı yöntemi bulunuyor ama biz sizlere ne basit olanı anlatmak istiyoruz.

Arama kaydına girip sizi arayan numaranın üzerine basılı tuttuğunuz zaman “Kara Listeye ekle” bölümünü göreceksiniz. Bu sekmeye bastığınızda telefon sizden onay isteyecektir. “Ekle” onayı verdikten sonra artık bu numara sizi arayamayacaktır.

Engellediğiniz numara sizi aradığında arayan kişiye meşgul tonu düşecektir. Ayrıca size bildirim gelecektir. Yasakladığınız kişi sizi aradı diye.

Huawei engellenmiş kişiyi silmek nasıl yapılır?

Daha önce engellediğiniz ve arama engelleni kaldırmak istiyorsanız telefonunuzda arama kaydı bölümüne giriş yapınız. Sağ alt köşede bulunan alt alta 3 çizgiye bastığınızda “Kişi Engelleme” sekmesine girdiğinizde engellenmiş olan numaraları göreceksiniz. Silmek istediğiniz numaranın üzerine basılı tutarak kaldırabilirsiniz.

Huawei konusunda bizlere sormak istediğiniz herhangi bir soru olursa hiç çekinmeden yorum yazarak sorunuzu gönderebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı