Huawei Mate X 2 Olduğu İddia Edilen Yeni Tasarımlar Ortaya Çıktı!

Huawei Mate X modeliyle katlanabilir ekranlı akıllı telefon teknolojisiyle bizi tanıştırdı diyebiliriz. Aslında en büyük rakiplerinden birisi olan Samsung için de Galaxy Fold modeli oldukça iddialıydı. Fakat Galaxy Fold ile MateX modelleri kıyaslandığında bariz bir üstünlükten söz etmek mümkündü. Öncelikle performans olarak oluşan bu kıstasın görsel ve estetik açıdan da sonucu değiştirmediğini söyleyebiliriz.

Hem katlanabilir bir ekrana sahip olması hem de bunun yanında performansından ve görüntüsünden bir şey kaybetmemesi büyük bir kitleyi heyecanlandırmıştı. Şimdi ise Huaweihakkında pek çok sızıntı yayınlayan Lets GoDigital tarafından yeni bir patent sızdırıldı. Patenti gördüğünüz gibi aklınıza SamsungGalaxy Fold gelebilir. Keza ekran teknolojisi bir bakıma fazlasıyla andırıyor. Yalnızca Huaweiiçin asli olan kıstaslardan birisi olan görünüme yine çok fazla önem verilmiş. Tıpkı Mate X gibi Fold’u geride bırakması son derece mümkün.

Tabi ki farklı sorunları beraberinde getirebilecek bir prototip olduğunu söylemeden geçemeyiz. Örneğin bu kez çentiksiz bir model için patent alan Huawei için multi bir lens dikkat çekiyor. Yani aynı kamerayı kullanarak selfie çekmek mümkün olduğu gibi arka ana kamera olarak kullanmanın da mümkün olduğunu görüyoruz. Ekranlar arasındaki geçiş sütununun çok dar olması ve narin yapısı kırılmalara sebep olabilecek kadar hassas duruyor. Bunun ne kadar geliştirilebileceği ise tartışmaya açık bir konu.

Huaewi Mate X lansmanı yaptığından beri Galaxy Fold için bir yıkım yaratmayı başardı. Bu sızıntıların gerçekten Mate X 2 için alınan bir patent olduğuna dair bir doğrulama ise henüz gelmedi. Elbette ki sızıntıların asılsız çıkma ihtimali olabilir. Veya Huawei katlanabilir telefon konusunda yeni bir prototip denemek için bu patenti almış olabilir. Karşımıza çıkacak modelin çok daha gelişmiş olabilmesi mümkün.

Hatta bu tip patentlerin Apple tarafından sık sıkalındığını ama gerçeğe dönüşen cihazlar olmadığını da hatırlatmak isteriz. Yani bir bakıma Huawei Mate X 2 modelini yansıtmıyor olabilir. Şimdilik aktarılan sızıntılar dahilindegözle görülür en net tahminler bu yönde. Ayrıca henüz Huawei Mate X çıkış tarihine bile belirli bir süre var.

Geçtiğimiz süreçte Samsung Galaxy Fold ön siparişlerinin bir kısmının iptal edilmesi ve ardından Huawei tarafından yapılan ertelemeler önem teşkil ediyor. Halen daha bu ekran teknolojisinin sağlıklı ve verimli kullanım açısından gelişime ihtiyaç duyduğu açıkça ortadadır. Teknoloji devi Huawei ise katlanabilir ekran teknolojisini daha üst noktalara taşımak amacıyla bu tip patentleri alıyor olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı