HTC U 11 için Oreo güncellemesi geliyor

Android işletim sistemi ile çalışan ve son zamanlarda oldukça dikkat çeken telefonların başında gelen HTC’nin U 11 modelinde yakın zamanda Oreo güncellemesinin gelmesi bekleniyor. Uzun zamandır merakla beklenen bu güncelleme hakkında açıklama yapan firmanın ne zaman sunacağı konusunda ise henüz net bir bilgi bulunmamaktadır.

Şu an için Tayvan’da bulunan kullanıcılarına bu güncellemeyi sunması beklenen HTC firmasının, diğer ülkelerde ne zaman sunacağı konusunda net bir bilgi bulunmamaktadır. Yeni gelecek olan güncellemenin boyutu hakkında açıklama yapan firma burada kullanıcılarına bazı önerilerde bulunmaktadır.

Boyut olarak 1,33 GB kadar dahili depolama alanına ihtiyaç duyan bu güncellemeyi indirmek için HTC U11 modelinde bu kadar alanın olması gerekmektedir. Güncelleme yapacak olan kullanıcıların güncellemeyi yapmak için Wi-Fİ bağlantısı üzerinden gerçekleştirmesi de firma tarafından açıklanan kurallar arasında yer almaktadır. Uzun bir zaman alacak bu güncellemenin yapılması için telefonun şarjının en az % 50 olması gerekmektedir. Ancak firma burada % 100 şarj ile telefon güncellemesinin yapılmasını önermektedir.

Oreo güncellemesi ile gelecek olan özellikler arasında ilk göze çarpan detayın, Arka plan uygulamasında çalışan programların telefonda herhangi bir sorun yaratmayacak olmasıdır. Yani Picture-in Picture özelliği olarak geçen bu uygulamanın arka planda çalışan uygulamalar ile aynı anda bir başka uygulamayı da çalıştırma özelliği bulunmaktadır. İşte HTC U 11 modeline gelecek olan Android uygulamasının yeni özelikleri. Ülkemizde yakın zamanda karşımıza çıkacak olan bu uygulama ile beraber gelecek olan diğer özellikleri de sizlere buradan açıklamaya devam edeceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı