HTC, Desire 19+ ve U19e Modellerini Tanıttı

HTC, akıllı telefon sektörünün bir dönem için parlayan yıldızıydı. Sonrasında özellikle Türkiye gibi orta segment piyasalarda bir adım geriye düştü. Güçlü rakiplerini baz aldığımızda da son dönemlerde yeni cihazlar tanıtmamasını küçülmeye gidiyor şeklinde yorumladık. Ancak daha önceden bir duyurusu yapılmamasına rağmen Tayvan’da yapılan lansman ile iki yeni HTC modeli tanıtıldı. HTC Desire 19 Plus ile HTC U19e modelleri ardı ardına piyasaya sürülmeye hazır.

Öncelikle amiral gemisi sıfatından ziyade orta segmente hitap eden iki cihaz olduğunu belirtmek gerekiyor. Fakat birçok amiral gemisinden aşağı kalır yanları yok. Şimdilik Türkiye’de satışa çıkacağına ilişkin bir bilgi yok. Fakat HTC U19e için bu hafta, HTC Desire 19 + içinse Temmuz ayı kararlaştırılmış gibi duruyor.

HTC Desire 19 Plus Özellikleri

HTC Desire 19+ ile geniş ekran deneyimini güçlü bir donanımla yaşamanız mümkün.
MediaTek Helio P35 işlemci
4 GB/6 GB RAM seçenekleri
64 GB/128 GB ROM seçenekleri
13 MP, 8 MP, 5 MP olmak üzere üçlü arka kamera
16 MP ön kamera
6.2” HD+ özelliğe sahip ekran
3850 mAh batarya

Orta segment için ideal özelliklere sahip olan cihaz şimdilik Tayvan’da piyasaya sürülecek.

HTC U19e Özellikleri

HTC U19e ile yine orta segmente hitap eden bir cihazla karşı karşıya kaldık. Fiyatlarına baktığımızda henüz Türkiye için satışı söz konusu olmadığı için yorum yapmak yanlış olacaktır. Fakat rekabetin yoğun olduğu bu cihazlarda da satış pazarlamasının iyi koordine edilmesi gerekiyor.
Snapdragon 710 işlemci
6 GB RAM
128 GB ROM
12 MP ve 20 MP olmak üzere dual arka kamera
24 MP ön kamera
6” 2160*1080 çözünürlüklü ekran
3930 mAh

Ayrıca HTC U19e ve HTC Desire 19 Plus cihazlarında da parmak izi tarayıcısı var. Ancak HTC U19e modelinde iris tarayıcısı için 2 MP bir sensör bulunuyor. Bu özelliğiyle dikkat çekebilir.

HTC Desire 19+ ve HTC U19e Fiyatları

Henüz Türkiye ve Avrupa satışı için net bir bilgi olmadığı için Tayvan’da yapılan tanıtıma özel fiyatlarla yetinmek zorundayız. Bu fiyatların anlık olarak ülkemiz veya diğer ülkelerde yaratılacak fiyat parametresiyle örtüşmeyeceğini unutmayın. Yinede ilk duyuruyla netleşmiş fiyatlar şu şekilde.
HTC Desire 19 Plus Fiyatı: 315 $
HTC U19e Fiyatı: 475 $
HT

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı