Kapat
siber güvenlik - Güvenlik duvarlarınızı kontrol edin
Haber 1 0

Güvenlik duvarlarınızı kontrol edin

Bir virüs veya kötü amaçlı yazılım programı, kendisini diğer programlara veya dosyalara kopyalayan kötü amaçlı bir yazılımdır. Tespit edilmemiş bir virüs veya kötü amaçlı yazılım, önemli verilere kolayca bulaşıp zarar verebilir. Virüsler ve kötü amaçlı yazılımlar ayrıca verileri bozabilir, özel bilgilere erişebilir, spam yayılabilir ve gizli bilgileri sızdırabilir.

Virüsler genellikle iş verilerine zararlıdır, ancak verileri etkilemedikleri halde bir işletmenin itibarına zarar verebilirler.

Güvenlik Duvarları

Güvenlik duvarları ağ güvenlik sistemleridir. Güvenlik duvarları ağ trafiğini izler ve sabit güvenlik kurallarına göre kontrol eder. Bir güvenlik duvarı, bir şirket içindeki bir iç ağ ve herhangi bir harici ağ gibi bir iç ağ arasında neredeyse bir engeldir.

Güvenlik duvarları, tüm şüpheli gelen veya giden trafiğe erişimi kısıtlayabilir. Güvenlik duvarları, kötü amaçlı yazılım ve ağa bağlı bilgisayar solucanlarının bulaşmasını ve yayılmasını önleyebilir. Ağ güvenlik duvarları genellikle bilgisayar donanımında çalışır. Ana bilgisayar tabanlı güvenlik duvarları, yazılım tabanlı ve yüklendikleri makinenin trafiğini kontrol eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir