Kapat
güç tuşu ile telefonu kilitleme - Güç tuşu ile telefon kilitleme (Huawei)
Haber 4 0

Güç tuşu ile telefon kilitleme (Huawei)

Akıllı telefonların birçok hayatı kolaylaştıran özellikleri bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi ise güç tuşuna basarak telefonu kilitleyebilirsiniz. Hatırlarsanız 2000’li yıllardaki telefonlarda tuş kilidine almak için 2 farklı tuşa basmak gerekiyordu. Açmak içinde iki tuşa basmak insana eziyet geliyordu.

Akıllı telefon teknolojisi ile artık bu zorluk ortadan kalktı. Güç tuşuna basıldığında telefonu kilitlemek istiyorsanız bu yazımızın size faydası olacaktır. Telefonu sıfır aldığınızda bu özellik ilk olarak aktif değildir. Bu yazı ile Huawei güç tuşuna basıp telefonu kilitleme adımlarını anlatmak istiyoruz.

İlk olarak telefondan Ayarlar-Güvenlik adımlarını sırayla takip ediniz. Bu işlemden sonra Gelişmiş Ayarlara girdiğinizde sayfanın en altında Güç düğmesi anında kilitler bölümünü aktif etmeniz yeterlidir.

Bu anlattığımız adımlar Android Marshmallow 6.0 sürümüne göredir. Eğer farklı bir Android sürümü kullanıyorsanız adımlar arasında farklılık olabilir. Fakat Huawei bütün versiyonlarına aynı kategori altında bu özelliği barındırmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir