Google uzantılı domainler geliyor

Domain uzantılarındaki çeşitlilik son zamanlarda oldukça artmaya başlayınca Dünya devi olan arama motoruda kendi ismini uzantı haline getirmeyi planlıyor.

Milyonlarca kullanıcıya hizmet veren teknoloji şirketi Google tarafından .google uzantısı ile alan adı kullanacağı ve bu özellik sayesinde kullanıcılarına sunduğu hizmeti artıracağı söylenmekte. Yakın bir tarihte kullanıcılar tarafından da satın alınabilecek olan .google uzantısı ilk olarak Google tarafından hazırlanan blog sayfalarında kullanılacak. blog.google adresi üzerinden hizmet vermesi beklenen serviste daha farklı ne yeni özellikler olacağı konusunda ise henüz bir bilgi verilmedi.

İlk olarak sadece kendi resmi sitelerinde kullanmayı düşünen Google oldukça radikal bir karara imza atarak .Google uzantısını isteyen herkese dağıtabileceğini açıkladı. Bu konu ile ilgili oldukça önem taşıyan bir durum ise, .google uzantısı kullanacak olan internet sitelerinin Google Arama Motorunda daha üst sırada çıkabilme olasılığı. Kendi alan adı uzantısını kullanan sitelere bir ayrımcılık söz konusu olacaksa eğer .com ve diğer uzantıların artık kullanılmamaya başlanacağı açık bir gerçek olarak önümüzde duruyor. Google böyle bir şekilde hizmet vermeye başlarsa eğer kendi marka değerini oldukça arttıracağı su götürmez bir gerçek. Bu sayede Google internet aleminin tamamını ele geçirebilecek bir noktaya gelecek.

Önümüzdeki haftalarda yapılacak olan bu değişiklikler ile birlikte .google uzantısını resmi olarak kullanıma açması beklenen Google’ın daha fazla detaylı bilgi paylaşmadığı açıklandı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı