Kapat
Google Cloud - Google Cloud resmen açıklandı
Haber 5 0

Google Cloud resmen açıklandı

İnternet ve teknoloji devi Google firmasının uzun süredir üzerinde çalıştığı Google Cloud projesi Diane Green tarafından yapılan resmi açıklama ile duyuruldu.

Google artık tüm bulut hizmetlerini tek bir çatı altında kullanıcılara sunacak. Google For Work tarafından uzun süredir açıklanması beklenen Google Cloud servisi artık resmen duyuruldu. Google bundan sonra ücretli veya ücretsiz sunduğu tüm bulut hizmetlerini tek bir çatı altında toplayacakları Google Cloud servisi ile sunacak.

google-cloud-2

Google tarafından gerçekleştirilen bir diğer değişiklik ise firmanın isim değişikliği olacak. Google For Work olan isim artık Google Cloud servisi içerisine dahil edilecek ve G Suite ismi ile bilinecek. Google Cloud servisi içerisinde dahil olan başlıca Google hizmetleri ise Gmail, Google Docs, Sheets ve Slides olacak.

Diane Green tarafından gerçekleştirilen basın açıklamasında hizmetin duyurulması ile birlikte ” Google’ın tüm gücü cloud’da birleşiyor. Biz Google Cloud’uz. İşte Google bu; teknolojilerin, çözümlerin ve bir çok ürünün birleştiği geniş bir aile.” açıklaması da yapıdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir