Google Adsense Politikalarını Yeniden Değiştiriyor!

Google sahip olduğu AdSense, AdMob ve Ad Manager platformlarını basitleştirmek adına yeni bir politika izleyecek.

Google, sürekli genişleyen bir reklam ağı oluşturmak adına AdSense, AdMob ve Ad Manager gibi pek çok farklı reklamcılık platformlarının oldukça karmaşık olduğuna karar vermiş ki reklamların hangi sitelerde görüntülenebileceğini daha basit bir şekilde açıklayarak AdSense, AdMob ve Ad Manager’daki yayıncı deneyimini kolaylaştırmayı hedefliyor.

Bu bağlamda Google, ilk olarak “reklamcılığına izin verilmeyen veya kısıtlanabilecek içerik türlerinin” genel hatlarını basit bir şekilde yayıncılara sunacak. Basitleştirme, yayıncılardan gelen “tutarlı bir geri bildirim parçası” olacak ve politikaları anlamayı ve izlemeyi daha kolay hale getirecek. Google, reklam sadeleştirmesinin bir parçası olarak uyguladığı bazı yaptırımları da bu kapsamda güncelleyecek.

Yenilenen Google Yayıncı Politikaları; AdSense, AdMob veya Ad Manager aracılığıyla reklam yayınlanmasının uygun olmadığı siteleri hedeflemekte. Politikaları ihlal eden içerik ve metinlerle para kazandırma isteği ise, reklamların askıya alınmasına veya reklam hesabın sonlandırılmasına neden olabiliyor.

Google’ın, yayıncı kısıtlaması uyguladığı içerikler ve konular şu şekilde: “Cinsel içerik, şoklayıcı içerik, patlayıcı maddeler, silahlar, silah parçaları ve ilgili ürünler, diğer silahlar, tütün, rekreasyonel ilaçlar, alkol satışı ve kötüye kullanımı, çevrimiçi kumar, reçeteli ilaçlar ve onaylanmamış ilaçlar”

Google, Yardım Merkezi ve Politika Merkezi’ni güncelledikten sonraki ay politika politikalarında değişiklik yapacak. Politikaların ve kısıtlamaların eksiksiz bir dökümü o zaman detaylı olarak paylaşılacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı