GM 5 Plus rehber yedekleme menüsü kayboldu

GM 5 Plus modeli son 2 yıldır oldukça kullanıcı oranına sahip oldu. Uygun fiyat ve performansı ile birlikte binlerce kişi tarafından kullanılmaktadır.

AndroidOne kapsamında 2 yıl içerisinde çıkan Android işletim sistemi güncellemelerini ilk olarak alacak marka olarakta bilinmektedir. Geçtiğimiz günlerde GM 5 Plus modeline Android 8.0 Oreo güncellemesi gelmişti. Bu güncelleme arayüzü değiştirdi. Ayarlar tuşu kayboldu yerine aşağıdan yukarıya doğru çekmece şeklinde menü bölümü geldi. Üstten aşağıya doğru kaydırılan bildirim ekranıda değişti. Diğer arayüzde de birçok özellik eklend.

Android 8.0 Oreo güncellemesi gelmeden önce GM 5 Plus’da rehber yedekleme işlemi çok basit bir şekilde yapılıyordu. Rehbere girip sağ üst köşede bulunan 3 nokta üst üste basılıp rehber yedekleme işlemi yapılıyordu.

Fakat gelen Android 8.0 Oreo güncellemesinden sonra bu menü kayboldu. GM 5 Plus kullanıcıları şimdi rehber yedekleme işlemini nasıl yapacağını merak etmektedir.

PEKİ GM 5 PLUS REHBER YEDEKLEME NASIL YAPILIR

Şu anlık en basit olarak 3.parti uygulaması ile yedek alınacak gibi gözüküyor. AirMore uygulamasını Google PlayStore’dan indirip daha sonra web.airmore.com adresine girerek telefonunuzu karekod ile eşleştirip rehberinizin yedeğini basit olarak yapılacak.

GM 5 Plus kullanıcılarının farklı yaptığı bir yöntem varsa bize yorum olarak yazabilirse çok memnun oluruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı