Facebook ile yemek sipariş dönemi başladı

Dünyanı en büyük sosyal ağı olan Facebook yeni özelliklerini kullanıcılara sunmaya devam ediyor. Şimdi de Facebook ile yemek siparişi verebileceksiniz.

Facebook yakın zamanda yayınlayacağı özelliği ile kullanıcılarının Facebook’tan ayrılmadan yemek siparişi verebilmelerini sağlayacak. Mobil kullanıcılar tarafından kullanılabilinecek bu özellik sayesinde 2. bir mobil uygulama kullanıp yemek siparişi vermenize gerek kalmayacak. Bir çok markanın Sosyal Medya hesabı kullandığını göz önünde bulundurduğumuzda artık restorantlar kendi Facebook sayfaları üzerinden hızlı bir şekilde menülerini oluşturarak yemek siparişlerini Facebook üzerinden alabilecek. Bu sayede zaten takip ettikleri bir Restorant’ın ürünlerini çok daha hızlı bir şekilde ulaşabilecek olan kullanıcıların yeni servise ne kadar rağbet göstereceklerini önümüzdeki günlerde hep birlikte göreceğiz.

Facebook ile Yemek Siparişi

Facebook üzerinden bir sayfa açarak sizinde kendi yemeklerinizi satabileceğiniz bir sayfa açarak kendi müşterileriniz ile aranızdaki bağlantıyı hiç koparmayabilirsiniz. Şuanda geliştirilmekte olan özel bir yazılımı Facebook sosyal ağına entegre ederek kullanıcılara sunmayı planlayan Facebook, farklı bir sayfa üzerinden tekrar giriş yapılmadan kullanıcılarına yemek siparişi verebilme olanağını sağlayacak. Aynı zamanda açılan bu sayfada yemek siparişi verdiğiniz şirketin yetkilisi ile hem görüntülü hemde yazılı olarak görüşebilerek yemekleriniz ile ilgili bilgileri kendilerine iletebileceksiniz.

Konunun gündeme gelmesi ile birlikte bir çok yemek siparişi alan firma şimdiden bu durum karşısında neler yapılabileceğini kendi aralarında tartışmaya başladı. Fakat bu servis hizmete girerse gerçekten çok hızlı bir şekilde yayılabilir ve şuana kadar bu pazardan çok iyi kazançlar elde eden firmalar iflas bayrağını dikebilir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı