Excel, Word ve Power Point artık tek uygulamada!

Microsoft  iş alanlarının olmazsa olmazı 3 programı bir araya getirdi. Excel, Word ve PowerPoint için gerekli alanı oluşturmak için özel bir Android uygulama yaptı.

Hepimizin telefonunda olması gereken en çok kullanılan Office programları ayrı ayrı ve oldukça fazla yer kaplıyordu. Bu durumun bellek sıkıntılarına neden olduğunu gören Microsoft Şirketi yetkilileri, 3 programı bir arada bulunduran All İn One Paketlerini andıran bir uygulama yaparak 3 yazılımı bir arada topladı ve Play Store’ye yükledi.

Microsoft  iş alanlarının olmazsa olmazı 3 programı bir araya getirdi. Excel, Word ve PowerPoint için gerekli alanı oluşturmak için özel bir Android uygulama yaptı. Şirket sözcüsü, “Bazı kullanıcıların yalnızca uygulamalardan birini kullanması gerekebileceğini biliyoruz ve ihtiyaçlarına en uygun uygulamayı yüklemek tüketicinin tercihi.” “Ancak, tüm temel uygulamaları kullanıyorsanız, bu yeni Office uygulamasını kullanmanızı öneririz, çünkü bu yalnızca bir uygulama yüklemeniz gerektiği anlamına gelir ve aslında daha az yer kaplar.” dedi.

İndirmeye sunulan bu uygulama bu 3 program yanında Office Lens ile tarama yaparak PDF formatında dosyalarımızı depolayabilecek. Saklamak istediğimiz notlar için de kolaylıklar düşünülmüş. Bu kolaylıklarla daha hızlı not alma ve alınan notların Windows 10 yapışkan notlarla entegre halde  kullanma olanağı da sağlıyor. Telefonun kamerasını kullanarak görüntüleri tarayabilecek ve dosyaları bilgisayar ortamına ve yakındaki cihazlara aktarabilecek. 3 office programının birleştirilmesi yanında sunulan bu kolaylıklar  Microsoft’un yeni uygulamasının kullanıcıya sunduğu özellikler olarak karşımıza çıkıyor.

Google Play Store’da Microsoft Office uygulamaları hali hazırda ayrı ayrı olarak bulunuyor. İsteyen kullanıcılar için Office programlarını tek bir modül olarak sunulan uygulamayı  Google Play Store’dan indirebilir. Uygulama yaygınlaştıktan sonra eski uygulamanın rafa kalkacağı düşünülüyor.

Android için indirilmeye sunulan uygulamanın çok yakında İOS içinde indirilmeye sunulacağı bekleniyor. Şu anda sadece telefonlara uyumlu bu uygulama android tabletler ve ipad’lerde kullanılmak üzere geliştiriliyor.

Akıllı telefonlara kaydettiğimiz fotoğraflar, videolar depolama alanlarında büyük bir yer kaplıyor. Bununla birlikte yüklediğimiz oyunlar, finans işlemlerimizi yaptığımız uygulamalar ve daha birçok uygulama sonucunda telefonumuzda bellek sıkıntısı oluşuyor. Özellikle iş alanında telefonu yoğun kullanan ve mobil destekli iş ortamlarında bu depolama alanındaki yetersizlik çalışanlar için büyük bir sıkıntı.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı