Kapat
seat ibiza 2004 signo - Eski diyebilirsiniz ama Seat İbiza Signo özellikleri şaşırtıyor
Haber 2 0

Eski diyebilirsiniz ama Seat İbiza Signo özellikleri şaşırtıyor

Bu yazımızda sizlere Seat Ibiza Signo teknik özelliklerinden bahsetmek istiyoruz. Aslında donanıma göre kıyasladığını fiyatı oldukça uygun bir araba diyebiliriz. Birçok kişi diyecektir ki bu arabanın piyasası yok diye. Piyasadan ziyade siz arabayı ihtiyaçlarınızı karşılasın diye mi alıyorsanız yoksa ticaret yapmak için mi alıyorsunuz. Emin olun bu arabanın ticareti de rahatlıkla yapılabilir.

Seat İbiza Signo özellikleri neler;

– İlk olarak çok eski bir model diyebiliriz fakat hız sabitleyici özelliği bulunmaktadır. Yeni model olup binlerce TL para verip hız sabitleyici özelliği olmayan araba sayısı oldukça fazladır.

– Bu araba da sürücü ve yolcu olmak üzere iki adet hava yastığı bulunmaktadır. Bu hava yastığı sayısı oldukça yeterli ve tatmin edici seviyedir.

– Tahmin ettiğiniz üzere fiyat olarak eşdeğer modellerde klima bulunmazken bu arabada dijital klima yer almaktadır. Klimada oldukça başarılı seviyede arabayı soğutmaktadır.

– Fren sistemine geldiğimizde ise ABS yer alıyor. Ayrıca 4 lastikte de disk fren sistemi yer almaktadır. Genellikle eşdeğer modellerde ön tekerler disk, arka lastikler kampana olmaktadır.

– 4 cam otomatiktir. Arka camların otomatik olduğunu bilmiyorsanız bu madde sizi etkileyecektir.

– Elektrikli yan aynalar bulunuyor. Bu özellik gerçekten insanı rahatlatan bir özelliktir. Özellikle araba yanıştıracağınız zaman imdadınıza yetişmektedir.

– Yolcu koltuğunun altında harika bir çekmece göz bulunmaktadır. Bu arabayı yıllardır kullananlar bile farkında olmadan arabayı sattıktan sonra öğreniyor. Bu çekmece 15 Kg’a kadar eşya taşımaktadır. Küçük bir göz ama iş görmektedir.

– 4 adet çelik jant bulunuyor.

– İki adet farklı yol bilgisayarı bulunmaktadır. Yol bilgisayarı size anlık yakıt tüketimi, 100 KM’de ortalama yakıt tüketimi, hız ortalamanızı ve kaç kilometre yol gittiğiniz gibi detaylı bilgiler vermektedir.

– Yakıt olarak fazla yakıyor diye konuşuluyor. Aslında benzin fiyatları yükseldiği için yakıt miktarıda artmaktadır. Fakat bu arabaya tüp takıldığı zaman hiçbir sıkıntı yaşanmıyor. Tüp takan ustalar diyor ki bu araba tüp için üretildi diyor. Yıllardır takarız hiç şikayet gelmedi diyor.

– Spor tarzı ön koltukları bulunmaktadır. Oturduğunuz zaman bacaklarını saran spor koltuk bulunmaktadır.

– Arka yolcu koltuklarında da başlık bulunmaktadır.

– Sis farı bulunması artı bir renk katıyor.

– ESP ve EPC sistemi bulunmaktadır. Viraj dengeleyici bu modellerde olması size güvenli bir sürüş sağlıyor. Arabada herhangi bir sorun olduğunda EPC uyarısı yanmaktadır. Vagcom bağlayarak arabanızın sorununu nokta olarak öğrenebilirsiniz.

– Anahtar ile kapıyı kilitlerken 4 camı otomatik olarak kapabilirsiniz. Tabi uzaktan kilitlemiyor maalesef. Kumandayı kapıya takıp sağa doğru çevirdiğiniz zaman otomatik olarak camlar kapanıyor. Tabi sola çevirirseniz de arabanın camları açılmaktadır.

Bu arabanın beğenilmeyen yanları yok mu diyeceksiniz. Tabiki bulunuyor.

Örnek vermek gerekirse bagajda ışık bulunmuyor. Birçok kişi LED ışık tesisatı çektirmiş ama sonuçta böyle tam donanımlı bir araca bu eksikliğe kimse anlam veremiyor.

Sonuç olarak baktığımızda 30-35 bin TL aralığında bir araba olduğunu ve bu kadar donanımlı bir araç olduğunu dikkate alırsak incelenmesi gereken bir model diyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir