En İyi Batarya Performansına Sahip 5 Güncel Telefon Modeli

En iyi batarya performansı sunan 5 farklı akıllı telefon modeli üzerinde çeşitli testler gerçekleştirildi. Bu aşamada sunacağımız 5 model arasında herhangi bir sıralama söz konusu değil. Tümü diğer alternatiflerinin önüne geçerek üst düzey bir pil gücü sunuyor. Böylece oyun, video oynatma, boşta ve aplikasyon kullanımı gibi noktalarda en uzun süreli kullanım şansını sizlerle buluşturuyor.

Bataryası iyi telefon modellerini artık daha sık göreceğimizi düşünüyoruz. Zira ekran gövde oranı sebebiyle çok daha minimal donanımlar kullanılmaya başlandı. Haliyle arda kalan kısımlara ekstra güç açısından önemli olan batarya eklemeleri mümkün hale geldi. Şimdilerde de bunun örneklerini çok sık görüyoruz. Eskiden 3.000 mAh gibi değerlere alışıkken artık 4.000 mAh gibi değerlere yaklaştık.

Samsung Galaxy S10 Plus

Kullanım süresi olarak ortalama 21 saatlik bir skor elde ettiği için Samsung Galaxy S10 Plusmutlaka değerlendirmeniz gereken bir model. Özellikle sistem performansını optimize eden bir yapısı olduğu için öne çıkıyor. Ayrıca 4.100 mAh bataryası ve hızlı şarj desteğiyle batarya performansını maksimum noktaya çekiyor. Dilerseniz kablosuz şarj desteğini kullanabilirsiniz.

Huawei P30 Pro

Aynı testin sonucuna göre Huawei P30 Pro için kullanım süresi 22 saat 57 dakika olarak sonuç verdi. Baktığımız zaman 4.200 mAh bataryası ile beraber hızlı şarj desteği sunuyor. Ekran, kamera, performans ölçeğinde de rakiplerine karşı üstün gelen majör cihazlardan birisidir.

Apple iPhone XR

Apple modellerinde daha düşük bir batarya bulunmasına rağmen yüksek batarya performansları görebiliyoruz. Yine 2.942 mAhbir bataryaya sahip olmasına rağmen 19 saat 53 dakikalık bir test periyoduna sahip oldu. Tabi ki hızlı şarj desteğiyle en yeni iPhone modeli olarak gözde olmayı sürdürüyor.

Samsung Galaxy Note 9

Özellikle Samsung Galaxy Note 10 ile karşılaşacağımız şu günlerde Note 9 bir önceki segment haline gelecek. Yinede 4.000 mAhbataryasıyla batarya performans testinden 19 saat 20 dakikalık bir skor elde etti. S Pen ile kullanılabildiğini varsayarsak tablet modülündebir cihaz için son derece harika bir zaman.

LG V50 ThinQ

Özellikle 5 kamerası, 5G özelliği, su geçirmezlik sertifikası ile rakiplerine gözdağı vermeyi başaran bir cihazdan söz ediyoruz. Batarya performansı açısından listede en düşük zamana sahip olması sizi şaşırtmasın. LG V50 ThinQson dönemlerde üretilmiş en iyi akıllı telefonlar arasında bulunuyor. 17 saat 49 dakikalık batarya performans testi sonucunu 4.000 mAh batarya kapasitesiyle bize aktarıyor. Hızlı şarj desteği elbette ki bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı