Elon Musk suni solunum cihazı üretecek

Dünyanın en zengin iş adamlarından olan Elon Musk, New York’taki fabrikasını solunum cihazı üretmek için hizmete sokacağını açıkladı.

Daha önce Californiya Eyaleti için bin adetlik solunum cihazı gönderen Elon Musk, uzaya gönderdikleri SpaceX isimli araçlarda zaten solunum destek ünitlerinin olduğunu ve suni solunum cihazı üretmenin kendileri için zor bir iş olmadığını fakat hemen olamayacağını söyledi.

Tesla araçlar ve SpaceX uzay araçlarının CEO’su Elon Musk, Amerika’da artan Korona Virüs salgını sebebiyle yaşanan zor duruma yardımcı olabilmek adına virüsün merkez üssü olan New York eyaletinin Buffalo kentinde bulunan bir fabrikasını suni solunum cihazı üretmek için hizmete sokacağını açıkladı.

Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımla New York’taki fabrikanın en kısa sürede açılarak ventilatör adı verilen suni solunum cihazlarının üretimi için hazırlıklara başlanacağını söyleyen Elon Musk, “Elimizden gelen her şeyi yapacağız.” Dedi.

New York Belediye Başkanı ve Valisi eyalette sağlık sisteminin görülen Korona Virüs vakalarına yetişmekte zorlandığını ifade ederek, Trump yönetiminden daha fazla ventilatör gönderilmesini istemişti. Korona Virüste yoğun bakım sürecine giren hastaların iyileşebilmeleri için solunum desteğinin şart olduğu biliniyor.

Elon Musk yaptığı açıklamayla bu cihazların benzerlerinin uzay araçları için üretildiğini ifade ederek Suni Solunum Cihazının hemen olmasa da yakın zamanda üretileceğini söyleyerek New York’ta yaşayan vatandaşları bir nebzede olsa rahatlattı.

Daha önceki Korona Virüs paylaşımlarıyla tepki çeken Elon Musk, trafik kazalarında daha fazla insan öldüğünü ifade ederek Korona Virüs paniğini aptalca bulduğunu söylemişti. Çalışanlarına evden çalışma izni veren Elon Musk’un üreteceği suni solunum cihazlarını New York’ta parayla mı satacağı yoksa bağışlayacağı mı merak ediliyor.

Bugün açıklanan verilere göre Amerika virüsün yeni merkez üssü durumuna geldi. Geçtiğimiz günlerde Dünya Sağlık Örgütü’nün bu yönde bir uyarısı olmuştu. 85 bin vakanın olduğu Amerika’da ölü sayısının 1,295 kişi olduğu açıklandı.

Trump son açıklanan rakamlarla Amerika’nın korona virüsün yeni merkez üssü haline gelmesiyle ilgili olarak, çok fazla test yaptıkları için bu sonucun olduğunu söyledi. Amerika’da önümüzdeki günlerde ölüm sayılarında da ciddi yükselişler bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı