E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Girişi Nasıl Yapılır?

Öğrencilerin eğitim durumları ile ilgili bilgi almak isteyenlerin yararlanabileceği e okul veli bilgilendirme sistemi, Türkiye’deki tüm velilerin kullanımına sunulmuş durumda. Öğrenciler ile ilgili tüm bilgilerin bulunabileceği e okul, üstelik sürekli yenilenerek geliştirildiğinden dolayı pek çok farklı alanda da destek verebilmektedir.

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

E okul Veli bilgilendirme sisteminin ne işe yaradığını merak ediyorsanız ya da öğrencinin not ve okul durumunu kontrol etmeniz gerektiğinde, kolaylıkla sistemden yardım alabilirsiniz. E okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapılabilmesi adına öncelikli olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan sayfaya erişim sağlanmalıdır.

Sayfaya giriş yapan kullanıcılar, ekranda yer alacak öğrenci TC kimlik numarası ve öğrenci okul numarası alanlarını doldurulmalıdır. Son olarak ise güvenlik adına eklenmiş olan güvenlik numarasının ekrandaki ilgili alanlara girilmesiyle birlikte sistemde oturum açılabilmektedir. E okul için giriş yapılması gereken örnek ekran ise şöyledir;

e okul veli bilgilendirme sistemi girisi - E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Girişi Nasıl Yapılır?

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi İşleyişi Nasıldır?

E okul sisteminde öğrenciler ile ilgili tüm bilgiler okul idaresi tarafından girilmektedir. Bu bilgiler dahilinde ise öğrencinin yıl boyunca okumuş olduğu tüm kitaplardan, sınav ve sözlü notlarına kadar tüm bilgiler öğrenilmektedir. Eğer giriş yapıldıktan sonra herhangi bir bilgi elde edilemiyorsa veri girişinin doğru bir şekilde yapılmadığı anlaşılabilir. Fakat genellikle Türkiye genelinde e okul veli giriş sistemleri yakından takip edilerek kontrollü bir şekilde girişler gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda tüm veliler, öğrencileri ile ilgili durumları okula gitmeye gerek kalmadan internet üzerinden öğrenebilmektedir.

E okul sistemine giriş yaptıktan sonra öğrenilebilecek olan bilgiler şöyledir; devamsızlık bilgileri, haftalık ders programı, sınav tarihleri, sınav sonuçları, yıl sonu notları ve karne. Özellikle karne döneminde okullarda karne verilmesine gerek kalmadan verilerin karne ile ilgili tüm detayları öğrenmesi sağlanmaktadır. Türkiye’de özel okullar dahil olmak üzere öğrenciler için genel bir bilgi ağı olarak kabul edilebilecek e okul, velilere pek çok farklı imkanı sağlamaktadır. Öğrencinin okula gidip gitmediğinin dahi kontrol edilebildiği bu özel sistem, bu sayede okul ve aile arasındaki bağın kurulmasını sağlamıştır. Üstelik tüm bu işlemlere ek olarak öğrencinin okulla ilgili durumunda yapılması gereken değişikler de, nakil gibi başvurularda da yine yetkili olan online kaynak e okul olmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı