E Devlet Giriş SSK Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?

Sigorta bilgilerini öğrenmek isteyen kişiler e devlet giriş SSK hizmet dökümü bağlantılarıyla kolayca hizmet detaylarına erişebilir.

Türkiye’de e devlet sistemine geçilmesi ile birlikte sigortadan trafik cezalarına kadar tüm bilgilere erişme imkanı sağlanmaktadır. Vatandaşların e devlet üyeliği alarak erişim sağlayabileceği bu sistemde, e devlet giriş SSK hizmet dökümü adımlarını takip ederek sizler de sigortanız ile ilgili güncel bilgileri öğrenebilirsiniz.

E Devlet Giriş SSK Hizmet Dökümü Alma?

E devlet ekranın dan SSK hizmet dökümü bilgilerine ulaşmak adına öncelikle sitede oturum açılması gerekecektir. Giriş ekranına erişim sağlayan kişiler; e devlet şifresi, mobil imza, e-İmza, T.C. kimlik Kartı, internet bankacılığı ya da T.C. kimlik numarası ve e devlet şifresini kullanarak oturum açabilir. Bu aşamaları sorunsuz bir şekilde geçen kişiler için Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sunulan hizmetlere erişmesi, 4A hizmet dökümü bağlantısına tıklaması gerekir. Bu işlemlerin yapılması ile birlikte kişilerin mevcut sigorta bilgileri ekranda yer alacaktır.

SSK Hizmet Dökümü Hangi Bilgileri Sunar?

E devlet üzerinden alınan SSK hizmet dökümü iki farklı bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde tescil bilgileri yer alır ve kişilerin kimlik bilgileri ile ilgili detaylar yazılıdır. Bilgilerinizin doğruluğunu inceleyerek kontrol edebilirsiniz. Kimlik bilgilerinin yanı sıra ilgili alanda, kişilerin kontrol edebileceği önemli bilgiler de yer alır. Öyle ki ilk işe giriş tarihi, sigorta durumu ve toplam uzun vade gün sayısı gibi önemli veriler, sigorta ile ilgili yapılabilecek pek çok işlemde gereklidir.

İkinci alanda ise kişilerin detaylı bir şekilde sigorta ödeme bilgileri yer almaktadır. Kişilerin hangi tarihte, hangi kurum tarafından kaç gün sigortasının yattığı ve sigortalı kişinin hangi meslekte çalışıyor şeklinde gösterildiği öğrenilmektedir. Özellikle sigortasını yatırılıp yatırılmadığını merak eden kişiler ay ay bu bölümden takip ederek sigorta kontrolü yapabilir.

Sigorta kontrolünün yapılacağı sırada dikkat edilmesi gereken detaylardan birisi, ödemelerin 1 ay geriden geldiğidir. Ocak ayında çalışan bir kişi için ödemeler, Şubat ayının son dönemine kadar yapılabilir. Bu tip detaylar göz önünde bulundurulmalıdır. Örnek bir sorgu ekranı ise şöyledir;

e devlet giris ssk hizmet dokumu nasil alinir con - E Devlet Giriş SSK Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı