Dikey katlanabilen telefonlarda Xiaomi öncü olacak!

Motorla sonrasında Xiaomi'den önemli bir atak geldi.

Akıllı telefon sektöründe yeni akım, dikey katlanabilir telefonlar olabilir. Bu alanda ilk adım ise Xiaomi’den geldi.

Akıllı telefon sektöründe kullanışlı, kullanıcı deneyimini daha üst seviyelere çıkaracak yenilikler için çalışmalar sürekli yapılıyor. Markaların bu konuda başarıya ulaşmak adına birbiriyle yarıştığı son yıllarda yenilikler de arka arkaya geliyor. Yapılan yeni sızdırmada ise Çinli üretici Xiaomi’den katlanabilir dikey telefonlar üzerinde önmeli bir hamle geldi.

Dikey katlanabilen telefonlar nasıl kullanılacak?

Dikey katlanabilen telefonlar noktasında öncü Motorola olarak kabul edilebilir. Fakat Xiaomi bu konuda çok daha farklı ve kullanışlı bir model üzerinde çalışıyor. Markanın bu konuda 2018’de önemli bir adım attığı görülürken yapılan çalışmalar ile ilgili patentler de alınmış durumda. Sızdırılan bu patentler birlikte özellikle katlanma halinde küçük bir telefona dönüşen cihazın, üst tarafında yer alan küçük ekran sayesinde kontrol sağlanabiliyor.

Katlanan yapısı açıldığında ise çok daha büyük bir ekrana sahip bir cihaz ortaya çıkıyor. Çerçevesiz tasarımıyla bu konuda başarılı bir cihazı ortaya çıkaran Xiaomi, tüm bu yenilikler ile birlikte şimdiden heyecan yaratmayı başardı.

Mevcut telefon ile ilgili tek bilinen ise patentten ibaret. Prototip ise şöyle;

2019 11 18 17 59 35 Window 300x216 - Dikey katlanabilen telefonlarda Xiaomi öncü olacak!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı