Kapat
ddos saldırı - DDOS saldırıları interneti çökertti!
İnternet 3 0

DDOS saldırıları interneti çökertti!

Hackerlar bugün Türkiye saati ile 14:10 sularından beri öncelikle ABD’yi etkileyen sonrasında Avrupa ülkelerini de işin içine katan DDOS saldırıları başlatarak bir çok büyük internet sitelerinin çökmelerine neden oldular.

Twitter, Spotify, SoundCloud, PayPal ve Reddit gibi dev sitelere belli süre erişim sağlanamamasına neden olan saldırının hedefi ilgili sitelerin sunucu İP adreslerini alan adına yönlendiren DynDNS sistemine yönelik bir saldırı özelliği taşıması olarak biliniyor. Binler hatta bazen 100 binlerce bot ziyaretçiyi anlık olarak erişimi engellenecek sitelerin serverına yönlendirme yöntemiyle yapılan bu saldırıya karşı birçok site şimdilik önlemini almış gözüküyor.

Gün içinde Türkiye genelini de etkileyen saldırılar sonucunda internete erişim belli bir süre oldukça yavaşladı hatta bahsi geçen sitelere bir süre erişim tamamen koptu. Şuan için saldırının çok az bir etkisi görünse de özellikle ABD’de hala bu saldırının etkileri devam ediyor.

Şuan için yapılan saldırıyı üstlenen bir grup olmadı. Ayrıca saldırının hangi ülke üzerinden geldiği konusunda da henüz bilgi verilmiş değil. İlerleyen saatlerde gelen bilgileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir