Kapat
çizik ekran onarımı - Çizilen Telefon Ekranı Nasıl Onarılır ?
Haber 7 0

Çizilen Telefon Ekranı Nasıl Onarılır ?

Akıllı telefonlarda yada tabletlerde cihazların ekranlarında çizikler oluşabiliyor. Bu çizikleri onarmak için aşağıdaki işlemleri uygulayabilirsiniz.

Ekranların üzerinde yer alan çizikleri onarmak için kullanabileceğiniz en iyi yöntem; Karbonat ile Pudra. Pudra ve karbonat uygularken çekinebilirsiniz fakat şimdiye dek kullanılmış en popüler yöntemlerden biri.

Bu yöntemi uygulamak için; 2 çorba kaşığı karbonatı bir kap içine dökün. Ardından 1 çorba kaşığı suyu üstüne dökün. Su ve karbonatı karıştırın. Krem kıvamına gelene dek karıştırma işlemi uygulayın. Ardından az bir miktar alıp çizik olan yere sürün. Acele davranmayın aksi takdirde ekrana daha fazla zarar verebilirsiniz. Hoparlöre değmemesine özen gösterin. 10 dakika beklettikten sonra peçete ile temizleyin. Çizikler gitmiş olacaktır.

Telefon ekranı üzerindeki çizikleri gidermek için sıvı yağda kullanabilirsiniz. Sıvı yağı çok az bir miktar çiziklerin üstüne sürün. Çok az sürmeniz önemlidir. Ardından peçeteyle temizleyin.

Ekrandaki çizikler için önerilen bir diğer yöntem de; araba pastasıdır. Bir bez üzerine araba pastasından çok az sürün ve çiziklerin üstünü silin. Biraz beklettikten sonra peçete ile temizleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir