Call of Duty: Modern Warfare Çıkış Tarihi ve Fragmanı

Call of Duty serisi için en önemli mihenk taşlarının başında Modern Warfare geliyor. 2007 yılında piyasayı kasıp kavuran ve geçmiş dönem silahlarıyla müthiş bir savaş atmosferini bize sunan oyunun yeni serisi için gün sayılmaya başlandı. Bildiğiniz gibi COD serisi son dönemlerde adeta bir bilimkurgu sekansına düşmüştü. Dolayısıyla klasik savaş meraklılarını bu oyunlar pek sarmadı. En yakın rakibi Battlefield ile tam tezat yapımların piyasaya sürüldüğü yıllarda da en iyi savaş oyunu rütbesinden her geçen gün uzaklaştı. Fakat küllerinden doğmak için hazırlanan Call of Duty: Modern Warfare çıkış tarihi sevindirici gelişmelerle duyuruldu.

Yeni Call of Duty Modern Warfare için 2019 yılı içerisinde çıkacağı söylentileri son derece yoğundu. Nitekim öyle de oldu ve çıkış tarihi için netleşmiş tarih 25 Ekim 2019 olarak lanse edildi.

Call of Duty Modern Warfare 2019 Hangi Platformlarda Oynanacak?

Dünyanın en çok oynanan savaş oyunlarından birisi olması sebebiyle platform yönünden de son derece zengin bir yelpazesi var. Şimdiye kadar sunulan COD oyunları gibi tüm platformlara çıkış yapacağını söyleyebiliriz. 25 Ekim 2019 tarihi itibariyle aşağıdaki alternatiflerle bu deneyimi yaşayabilirsiniz.

PC
PlayStation 4
Xbox One

Call of Duty Modern Warfare 2019 Yılında Neler Sunacak?

Oyunun içeriğine baktığımız zaman bilimkurgudan uzak tamamıyla gerçekçi bir savaş ambiyansı olduğunu görebileceğiz. Özellikle oyun direktörü Jacob Minkofftarafından yapılan açıklamalarda hiçbir gerçeklikten uzak öğeye yer vermediklerinin altını çizdi.

Bildiğiniz üzere COD oyunlarında zombi modeile en üst düzey zorluk derecesini deneyebiliyorsunuz. Bu kez gerçeklikten ödün vermemek için böyle bir skala olmayacağı netleşti. Ancak Minkoff sonraki Black Ops ile yeniden zombiler diyarına giriş yapabileceğimizin sinyalini vermekten çekinmedi.

Yapılan E3 2019 tanıtımıyla birlikte Call of DutyModern Warfare serisi için ulaşılacak noktanın oldukça başka olduğunu anlayabiliyoruz. Zira yeni bir motorla tasarlanmış olması, keskin nişancı detayı, Juggernaut ve hikâyeli bir oyun bizi bekliyor.

Hikâye modülünün üzerinde çok durmadıklarını düşünmemize rağmen bunun oyuncuları içerisine çekeceğine eminiz. Ortalama 9 saati bulması beklenen bir oyun moduyla bize sunulacak. Hikâye odaklı oyunun haricinde çoklu oyuncu sisteminin aktif olması karşılıklı kapışmaları alevlendirebilir. Daha çok doğu bölgelerini ve Rusya’yı baz alan bir oyun hikâyesine rastlayacağımız aşikâr. COD: Modern Warfare olarak beklenmeye başlanan 2019 çıkışlı yeni serinin şimdiden 25 Ekim 2019’u iple çekmemize sebep olduğunu da vurgulayalım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı