Buyrun: Twitter’dan video indirme

Twitter video indirme işlemini yapabilmek için, öncelikle kullanıcının bir Twitter hesabı açması gerekir. Daha sonra açılan hesapta indirilecek video seçilir.

Video izlendikten sonra hemen sol veya sağ alt köşede bir ok işareti çıkar. Bu ok işaretine tıklandığında seçeneklerden oluşan bir panel açılır. Orada bağlantı kopyala, paylaşma, gönderme ve indirme seçenekleri bulunur. Buradan indirme seçeneğine basılır. Çıkan sekme de iki adet buton görülür. Bu butonlardan ilki Mp 4(Video), ikinci ise Mp 3(ses) şeklinde indirilir.

Twitter’da Başka Kullanıcıların Hesabını Takip Etmek

Öncelikle takip edilecek kişinin bir gönderisi bulunmalıdır. Kullanıcı adının üzerine tıklamak gerekir. Daha sonra takip edilecek kişinin ana sayfası çıkar. Burada sağ üst köşede hemen bir artı işareti vardır. Ona bir kez basıldığında takip atar veya takip eder. Eğer artı işaretine tekrardan basılırsa atılan istek iptal edilir. Sadece takip etmenin yöntemleri bu kadar değildir. Takip edilsin veya edilmesin mesaj sistemi kullanılabilir. Mesaj yoluyla takip atanların sayısı da az değildir.

Twitter Hesaplarını Sessize Almak Veya Engellemek

Öncelikle Twitter çok geniş bir kitleye sahip olduğu için, her çeşit insandan kullanıcısı olabiliyor. Bu yüzden başka kullanıcılar başka bir kullanıcıyı rahatsız edebiliyor. Bu yüzden Twitter mecrasına engelleme ve sessize alma seçenekleri getirildi. İnsanlar kendilerini rahatsız eden kullanıcıları sessize alabiliyor, hatta daha da ileri giderse engelleyebiliyor. Bir kullanıcıyı engellemek için izlenmesi gereken birkaç adım vardır. İlk olarak engellenmek veya sessize alınmak istenen kullanıcının ana sayfasına giriliyor. Daha sonra isminin hemen yanındaki üç noktaya basılıyor. Karşılaşılan butonlardan engelle seçeneğine basarak kullanıcı engelleniyor.

Twitter’da Fotoğraf veya Video Gönderme

Twitter’da fotoğraf veya Video iki şekilde paylaşılabilir. İlk olarak ana sayfada gönderi olarak paylaşılabilir. İkincisi ise mesaj olarak grup veya başka sayfalara gönderilebilir. Dahası başka bir etiket ile başka fotoğraflara veya videolara etiket yapılabilir. İnsanların sıkça başvurduğu bu yöntemleri yapmak oldukça basittir. Sadece yüklenecek fotoğraf seçilerek düzenlemeye gidilir. Oradan da etiket eklenerek paylaş butonuna basılır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı