Kapat
bitcoin - Bitcoin hakkında merak ettikleriniz
Haber 3 0

Bitcoin hakkında merak ettikleriniz

Dijital para birimi olarak karşımıza çıkan Bitcoin hakkında merak ettiklerinizi maddeler halinde sizlere açıklamak istiyoruz.

Bitcoin nedir? Bitcoin detayları

Öncelikli olarak dijital bir para birimi olduğunu sizlere belirtmek istiyoruz.

Herhangi bir karşılığı bulunmayan bu para biriminin yakın zamanda bir karşılığı olacağı gelen söylentiler arasında yer almaktadır. Herhangi bir merkeze bağlı değildir ve bir ağ etkileşiminden meydana gelmektedir. A’dan B’ye yapılan para transferi olarak geçmektedir.İnterneti bulunan her noktadan Bitcoin para transferi yapma fırsatınız bulunmaktadır.Aracı herhangi bir kurum olmadığından dolayı para transfer işlemlerinde herhangi bir masrafı bulunmamaktadır. Ancak madenciler arasında yapılan para transferlerinde çok düşükte olsa bir masraf alınmaktadır.

Açık kaynak kodları kullanılarak yazılan bu sistemde yer alan herkesin bir söz hakkı bulunmaktadır.
Günümüzde en güvenilir bankalar arasında tercih edilen İsviçre bankalarından bile daha güvenli bir sistemdir. Tüm Dünya üzerinde kullanılması bu para biriminin güvenilir olmasını sağlamaktadır.

Herhangi bir şartnameye bağlı olmadığından dilediğiniz zaman kullanırsınız, dilediğiniz zaman kullanmazsınız.
2008 yılında hayata geçen Bitcoinlerin toplam olarak 21 Milyon adet üretileceği resmi olarak açıklandı. Ve daha fazla Bitcoin üretilmesinin önüne bu sayede geçilmiş oldu.Enflasyon gibi paranın değer kaybetmesine neden olan unsurların önüne geçmek için üretilmesi son derece zor olan bir para birimi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yüzdende paranın değer kaybı reel para birimlerine çok fazla olmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir