Bitcoin CEO’su: Kağıt Para hızla değer kaybedecek!

Coinbase CEO'su Brian Armstrong'a göre, zaman geldi: “Kağıt para hızla değer kaybedecek”

Kripto para birimlerinin kritik bir alanda nakit paradan zaten üstün olduğunu vurgulayan Coinbase CEO’su Brian Armstrong, “Dünyada paraya dayalı küresel para tabanlı bir ödeme sistemine sahip olmanın zamanı geldi” dedi.

Önde gelen kripto borsalarından biri olan Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, Bitcoin gibi kripto para birimlerinin zaten bir yönde nakit paradan daha üstün olduğunu vurguladı.

Küresel bir sağlık krizinin ortasında fiziksel para kullanma tehlikesine dikkat çeken Armstrong, kağıt para ve madeni paraların insanlar arasında dolaşımının asla hijyenik olmadığını söyledi.

Bilindiği gibi Çinli yetkililer, koronavirüsün yayılmasını durdurmak için potansiyel olarak enfekte olmuş parayı dezenfekte etti. Öte yandan Amerika, Asya ve Avrupa’daki dolarları 10 güne kadar karantinada tutuyor.

Ayrıca Armstrong, Bitcoin’in 21 milyonluk sınırlı kaynağı gibi bir başka benzersiz özelliğinin nominal paraya göre önemli bir avantaj olarak kalacağına dikkat çekiyor.

Coinbase CEO’su “Bugün, eşler arası ödeme uygulamalarının çoğu ABD’de ve para birimleri yaklaşan enflasyonla değerlerini daha hızlı kaybedecek” dedi. Dünya için para temelli bir ödeme sistemine sahip olma zamanı. ”İfadeleri kullanır.

Son dönemde Bitcoin’de yaşanan düşmelerin geçici olduğunu ve tekrar eski değerine geleceğini söyleyen Coinbase CEO’su dünyanın dört bir yanında kağıt paraların mikrop yuvası olduğunu ve virüsü taşıyan maddeler arasında ilk sıralarda yer aldığına dikkat çekerek kağıt paradaki tehlikeye dikkat çekti.

TÜRKİYE’DE KAĞIT PARA IŞINLA DEZENFEKTE EDİLİYOR

Türkiye’de bir girişimci yaptığı bir cihazla ultraviyole ışınlar sayesinde kağıt parayı dezenfekte etmeyi başardı. Özellikle nakit parayla çalışan kuyumcu, döviz bürosu gibi yerler için tasarladığı küçük makineyle alınan paranın tutulduğu ultraviyole ışınlar sayesinde dezenfekte edildiğini söyleyen girişimci, yakın zamanda cihazın seri üretimine başlayacağını söyledi. Cihazın belli sektörlerde büyük rağbet görmesi bekleniyor.

EN AZ 5 SAAT DOKUNMAYIN

Türkiye’de bazı esnaflar aldıkları kağıt paraya dokunmadan kasada bulundurdukları bir kutunun içine atıyorlar ve 5 saat boyunca para burada kalıyor. Korona virüsün kağıt zeminlerde 5 saate kadar yaşadığının açıklaması üzerine bu önlemi alan esnaflar, böylece önlem almış oluyorlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı