Bilinmiyor ama Wi-Fi direck ile dosya aktarmak çok hızlı

Wifi Direct Nedir, Nasıl Kullanılır?

Telefon kullanıcıları bazı durumlarda veri aktarımı yapmak zorunda kalabilmektedir. İki cihaz arasında veri aktarımı hem iş hayatında hem de sosyal çevrede sık kullanılan bir yöntemdir. Whatsapp, mail ve bluetooth uygulamaları dosya aktarımında sık kullanılan uygulamalardandır. Ancak içinde bulunduğumuz teknoloji çağının da bir gereği olarak bu işlemlerin daha hızlı yapılması gerekmektedir. Bunun için bilinen uygulamaların aksine Wifi direct kullanılmaktadır.

Daha Hızlı Dosya Aktarımı

Kota harcamayan ve daha hızlı olan Wifi direct, kullanıcıları memnun edecek aktarım kolaylığı sağlamaktadır. İki cihazın dosya aktarımı için ağ kurması anlamına gelen bu uygulamanın gerçekleşmesi için Wifi destekli iki cihaz gerekmektedir. Wifi direct ile bağlanan cihazlar kablosuz ağ kurmaktadır. Oluşturulan ağ sayesinde iki cihaz arasında hızlı şekilde dosya aktarımı sağlanmaktadır. Diğer dosya transfer uygulamalarından farkı ise wifi bağlantısı kurulmasıdır.

Dosya aktarımının gerçekleştirilebilmesi için iki cihazın da aynı ağa bağlı olması gerekmektedir. Wifi ayarlarından direct seçeneği aktif hale getirildikten sonra işlem başlatılmış olmaktadır. İki cihaz arasında eşleştirme yapılmasının ardından dosya aktarımına geçilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı