Bilgisayarı sadece oyun için kullanmayın! İşte para kazanma yöntemleri

Masanızda bilgisayar sadece internette gezinmek, oyun oynamak veya bankacılık işlerinizi yapmak için orada değil. Bilgisayarınız aynı zamanda size para kazandıracak bir araç hâline de gelebilir. Bu yazıda, masa başında, bilgisayar başında nasıl para kazanabileceğinizden bahsedeceğiz.

1. Kaynaklarınızı paylaşın

Geniş bir sabit diskiniz, modern bir işlemciniz ve iyi bir internet bağlantınız mı var? Eğer öyleyse sisteminizin kaynaklarını başkalarına kiralayabilirsiniz. Çeşitli geliştiriciler ve firmalar, farklı kişilerin makine kaynaklarını kullanarak onlara para ödüyor.

2. Yeteneklerinizi satın

Farklı bir yeteneğiniz mi var? Ortaya koyun. Teknik destek elemanı olarak, tasarımcı olarak veya yazar olarak çalışabilirsiniz. Artık TeamViewer gibi uygulamaların da yardımıyla, teknik destek işleri internet üzerinde son derece yaygınlaştı ve pek çok kişi bilgisayar üzerinde çalışıyor.

Başarılı olduğunuz bir işi yaparken, aynı zamanda reklamınızı da yapın. Örneğin, Facebook sayfası açın ve arkadaşlarınızı, ailenizi davet edin. Bu şekilde kendinizi tanıtmaya devam edin.

3. Alan adlarını kapın

İnternet üzerinde popüler olan veya popüler olma ihtimali olan hemen hemen her alan adı alınsa da, hala fırsatlar var. Alan adlarını kontrol edin, sorgulayın ve süresi bitecekleri de takip edin. İleride iş yapacak bir alan adını şimdiden satın alırsanız, iyi paralara açık artırmayla satmak mümkün.

4. Anket doldurun

İnternet üzerinde pek çok anket doldurma sitesi var. Buralarda karşınıza sınırsız sayıda form çıkıyor ve doldurdukça da para kazanıyorsunuz. Elbette bunlar ciddi miktarlar kazandırmıyor fakat boş zamanlarınızı böyle değerlendirebilirsiniz.

5. Müşteri hizmetlerinde çalışın

Kendinizi bir işverene kiralamış gibi düşünün ve müşteri hizmetlerinde çalışın. Diğer adıyla sanal asistanlık denilen bu iş kolu artık çok yaygın ve bildiğiniz gibi pek çok internet sitesinde canlı destek kısmı bulunuyor. Eğer iyi iletişim diline sahipseniz ve hızlı yanıt verebiliyorsanız, siz de canlı destek bölümlerinde çalışabilir, sadece bilgisayarınız başından ek gelir elde edebilirsiniz.Şu anda pek çok firma da canlı destek için eleman arayışında ve iş ilanlarına bakarak eminiz ki siz de kendinize uygun birkaç iş bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı