Beşiktaş Jimnastik Kulübünden E-Spor’a Destek

Espora’nın Türkiye’de adım atan Ataş ilk spor kulübü Beşiktaş JK işbirliği anlaşması alanında faaliyet gösteren ESP’ler Beşiktaş Esports yerli oyun şirketleri InGAME Group arasında imzalandı. İmza töreni Beşiktaş Esports’un yöneticisi Erman İpci ve InGame Grubu CEO’su Alpay Alptekin’in katılımıyla Vodafone Park’ta gerçekleşti.

Esports Espark ile yerel üretim MMOFPS oyunu Zula ‘ile In Game Group ile InGame Group’un yaratıcısı arasındaki işbirliği anlaşmasının bir parçası olarak 2018-2019 futbol sezonunda Vodafone Park’ta iki etkinlik düzenlenecek ve Beşiktaş JK Zula Espor ekibi düzenledi. sezonunda Vodafone Park’ta oynanacak ev sahibi olarak 10 maçta stadyumda veya dışında Beşiktaş JK espor ekibi için bir aktivite alanı sağlayacak. Beşiktaş Lenovo Game On’da hafta sonu Zula turnuvası düzenleme fırsatı bulacak. Turnuvada ilk 8 kazanan oyun içi Beşiktaş desenleriyle sunulacak.

Farkındalığı arttırmak için Beşiktaş JK’nın resmi kulüp dergisinin her ay espor ile ilgili içerikleri içermesi planlanırken Zula oyuncularıyla yapılan oyun lisans sözleşmesinde BJK ürünleri ile bir araya getirilecek. Yaptıkları işbirliği ile taş Espora üssünde veya Türkiye’de spor kulüplerinden birinin en önemli yapı olduğuna inandıklarını belirten eSports ekosisteminin büyümesinin bu alanda Türkiye’ye bir ivme kazandırmayı amaçladıklarını söyledi. konuyla ilgili beşiktaş Esport’u Y Erman İpci’nin yaptığı açıklamada; Profesyonel spor kulübünün espor kategorisine yatırım yapmanın bu özel alanı daha değerli kıldığını düşünüyorlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı