Bayanlara özel! Araçlarda geri geri park etme yöntemleri

Özellikle yeni araç sürmeyi öğrenenlerin en çok zorluk çektiği konuların başında geri geri park etme gelmektedir. Son derece zorlu görünen ancak bir o kadar basit olan bu yöntemi sizlerde zaman içerisinde pratik yaparak öğrenecek ve artık geri geri park etme konusunda sorunları ortadan kaldırma şansını yakalamış olacaksınız.

Bu konuda en çok park sıkıntısı yaşanan alanların başında AVM’lerin otoparkları olduğunu açıklamak isteriz. Özellikle dikine park edilen araçlardan sonra geri çıkılması sürücülerin zor durumda kalmasına neden olduğundan dolayı burada geri park ederken aracınızın önünü çıkacağınız yöne vermeniz son derece önemlidir.

Özellikle geri geri park ederken iki farklı yöntemi tercih edebilirsiniz. Bazı şoförlerin sadece yan ve dikiz aynaları kullanarak park etme yöntemini tercih ederken bazı şoförler ise geriye dönük bakma işlemini yaparak bu park etme işlemini gerçekleştirmektedir. Geriye dönük olarak park edecek şoförlerin özellikle emniyet kemerlerini çıkartmaları daha rahat hareket etmelerini sağlayacağından dolayı bu detaya dikkat etmelisiniz. Özellikle AVM’lerde park alanlarının oldukça kısıtlı olduğunu düşündüğümüz zaman aracınızı park ederken mutlaka size ait olan alanı ortalamanız aracınızın kapısının zarar görmemesini sağlayacaktır.  Bu şekilde yapılan geri geri park etme yöntemlerinde araç sahipleri çıkarken de rahat bir fırsat bulacağından dolayı özellikle  bu konuya dikkat ederek araçlarınızı geri geri park edebilirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı