Avengers: Endgame Sonunda Avatar’ın Hasılatını Geçerek En Çok Hasılat Yapan Film Oldu

Marvel tarafından pek çok süper kahraman filminin sağlam gişe hasılatı ve izlenme oranları yakaladığını söylemek mümkün. Ancak Avengers: Endgame filmi diğerlerinden biraz daha farklı bir noktada yer alıyor. Adeta toplu bir süper kahraman yapısına sahip olan senaryosuyla Marvel evreninin en etkileyici görsel şovunu bizlerle buluşturdu. Bu bağlamda da Avengers: Endgame için ilk günden itibaren izlenme rekoru bekleniyordu.

Rakibi ise global olarak en fazla hasılat yapan Avatar olarak zirvede yer alıyordu. Marvelyöneticisi Kevin Feige tarafından yapılan açıklamalar sürekli olarak zirveye oturacaklarını belirtiyordu. Yinede işlerinin kolay olmadığı bilinen bir gerçekti. Buna rağmen ilk açılış günü, ilk hafta, en çok hasılat yapan hafta sonu rekorlarını alt üst etmeyi başardı. Hemen ardından ise gişe hasılatı ve izleyici sayısı ile Avatar ile aradaki farkı kapatmaya başladı.

James Cameron imzalı Avatar filminin bundan tam 10 yıl önce 2 milyar 787 bin dolarlık gişe yapmıştı. Yine aynı James Cameron eseri olan Titanic ile kıyaslandığında da 1 milyar 900 bin dolarlık hasılatla iddiası tartışmaya kapalı bir isimden söz ediyoruz. Titanic’in rekorunu egale eden Avatar filmi yaklaşık 5 hafta içerisinde bunu gerçekleştirdi.

Baktığımız zaman Avengers: Endgame hasılatrekoru neredeyse 12 haftada geldi. 2 milyar 790 bin dolar ile şimdiden 30 bin dolar farkla zirvedeki yerini alan Avengers: Endgame için bundan sonraki süreç daha da zor olabilir. Çünkü bu rekorları egale etmiş olmasına rağmen uzun süredir beklenen Avatar 2 resmi olarak geliyor.

Avatar dünya çapında en çok hasılat yapan filmrekorunu elinden kaptırmış olsa bile bu sonuç değişebilir. Bu kez Avengers: Endgame rekoru, Avatar 2 tarafından egale edilebilir. Yakın zamanda Marvel sinematik evreni için dördüncü faz filmlerin vizyonu olacağı için sinema tarihinin en büyük kapışmalarına şahit olacağımız günler bizi bekliyor. Marvelhayranları şu sıralar Endgame ile kırılan rekorsayesinde müthiş bir keyif yaşıyor. Hasılat ise dudak uçuklatmayı başaran bir noktada ve neredeyse 3 milyar bandına ulaşmak üzere.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı