Audi A3 hafif hibrit, S3 ve RS3 geri çağrılabilir

Hibrit araçlara olan ilgili her geçen gün artarken Audi’nin bir modelini geri çağırarak motor gücünde artırıma gitmesinin planlandığı yönünde haberler geliyor. Bir derginin araştırmasına göre Audi’nin şimdiye kadarki en küçük arabası Amerika’da beklenen performansı sergileyemeyince böyle bir karar alındı. Audi 2020’nin sonuna doğru 2021 model araçlarının da lansmanını yapmaya hazırlanıyor.

Avrupa’da güzel bir çıkış yapan A3 Sportback modeli ne nazaran Amerika’da satışa sunulan Sedan modelinin aynı performansı gösteremediği ortaya çıktı. Audi’nin A3 modelini geri çağırmaya hazırlandığı belirtiliyor.

Cuma günü yayınlanan bir rapora göre, şimdiye kadarki en küçük Audi’nin mağazadaki arabalarının revizyondan geçirilebileceği belirtiliyor.

Bir sonraki A3’e aşina olan kaynaklara atıfta bulunan dergi, bir sonraki A3’ün bu yılın sonlarında 2021 modeli olarak piyasaya sürüleceğini ve muhtemelen hafif bir hibrit güç aktarımı yapacağını bildirdi. Bu, yakıt ekonomisini iyileştirmek ve süreçteki tork rakamlarını artırmak için 48 litrelik bir sistemi 2.0 litrelik turbo dört motora çevirmeyi sağlayacak.  Rapora göre 240 beygir gücü vermesi hedeflenen motorun yüksek performans göstermesi bekleniyor.

Ancak meraklıların en çok endişe duydukları S3 ve RS3 modellerinin geri çağrılma ihtimalleri üzerinde konuşuluyor.  Sevindirici bir gelişme olarak S3 300 hp’ye kadar olan motor gücünü, yeni bir RS 3 2.5 litrelik beş silindirli motorunu 400 hp’ye yükseltecek.

Audi A3 Sportback keskin giyimli bir kapaktır

A3 Sportback’i bir plug-in hibrid modeli olan A3 E-Tron olarak da görebiliriz, ancak. Sedan’ın, bugün sergilenen daha bastırılmış görünümden çok daha vahşi olan Sportback’in açısal tasarımının çoğunu kopyalamasını bekleyin. İçeride, orta yığındaki iki ekranı sabitleyen en son MMI Touch bilgi-eğlence sistemi ile ekranlarda ekranlar olacak ve bir Dijital Kokpit tamamen emin.

Bir Audi temsilcisi, yeni A3 için hafif hibrit güçle yapılacak bir aracın daha tam oluşturulmadığını belirterek ve “S3 ve RS 3’ün ABD’de iyi bir performans sergilemesini bekliyoruz ancak satış rakamlarını görmeden bu araçlarla ilgili olumlu konuşmak için çok erken” dedi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı