Asus ROG Phone 2 Özellikleri Sızdı! Snapdragon 855+ Sürprizi!

Oyun telefonu piyasası günden güne hareketlenirken olabildiğince ikonik modellerle karşı karşıya kalıyoruz. Daha büyük ekranlar herkesin temel ihtiyacı olmasına rağmen performansın göz ardı edilmesi söz konusu dahi olamaz. Dolayısıyla ASUS gibi sektörün öncüleri tarafından sunulan mobil cihazların neredeyse bir dizüstü cihaz performansı sunmaya başladığını söyleyebiliriz. En iyi oyun telefonları denildiği zaman ise Asus ROG Phoneserisi büyük bir kesime hitap edebilecek kapasiteye ulaştı.

Dolayısıyla serinin ikinci cihazının bizlere sürpriz bir işlemci yongasıyla sunulacak olması kimseyi şaşırtmadı. Asus ROG Phone 2 modeliiçin Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon855 Plus işlemcisi kullanılacak. Normal şartlarda Snapdragon 855 ile çıkması muhtemel görünüyordu. Fakat yeni işlemci yongasının standart modele oranla %15 daha yüksek bir performans sağlayacağı kesinleşti.

Yapılan testlerle beraber Snapdragon 855+ işlemcili ilk telefon olma özelliğine de sahip olacak. 7nm işlemciler arasında şimdiden büyük bir algı oluşturmayı başaran işlemcinin yakın gelecek için pek çok cihazda kullanılması öngörülüyor. Oyun oynarken yaşanan en büyük sorunun telefonun yüksek ısılara ulaşması unutulmamış. ASUS bunun için özel bir soğutma sistemi geliştiriyor. Yani Asus ROG Phone 2 soğutma sistemi şimdiye kadar görmediğimiz nitelikleri taşıyabilir.

Herkesin heyecanla beklediği bir diğer kıstas olan RAM hususunda halen daha net bir bilgi sızıntısı yok. Tahminler ise 10 GB RAM olacağı yönünde seyrediyor. Fakat bazı teknoloji otoriteleri cihazın 12 GB RAM ile satışa sunulacağından söz ediyor. Snapdragon 855 + işlemciden alacağı güç ile PUBG Mobile testlerinde 60 fps alınabildiği belirtildi. Ayrıca bu fps değerinin maksimum grafik ayarları aktifken alındığını vurgulamak gerekiyor. Tüm detayları birleştirdiğimizde ise karşımıza şöyle özellikler çıkıyor.

Asus ROG Phone 2 Özellikleri

Qualcomm Snapdragon 855 + işlemci
12 GB RAM
120 Hz Yenileme Hızına Sahip Ekran
30W Hızlı Şarj Desteği
Özel Soğutma Sistemi

En iyi PUBG telefonu olarak şimdiden sektörde kendisinden söz ettirmeye başlayan cihazın tanıtılma tarihi ise 23 Temmuz olarak lanse ediliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı