Kapat
youtube - Artık YouTube canlı yayınları 4K kalitesiyle yapılabilecek
Haber 9 0

Artık YouTube canlı yayınları 4K kalitesiyle yapılabilecek

YouTube her geçen gün kendini geliştirmeye ve kullanıcılara sunduğu hizmetleri bir üst seviyeye taşımaya devam ediyor.

Bilindiği üzere uzun bir süredir YouTube üzerinden canlı yayın yapılabiliyordu. Canlı yayın atağından kısa bir süre sonra HD canlı yayın imkanını da kullanıcılarının hizmetine sunmaya başlayan YouTube’dan yeni bir atak geldi.

Kamera, fotoğraf makinası ve mobil cihazların gelişmesiyle birlikte artan mercek ve sensör kalitesinin ardından ortaya çıkan 4K görüntüleri artık YouTube canlı yayınlarında kullanılabilecek.

YouTube 2010 yılından beri kullanıcılarına 4K görüntü izleme desteği sunmaktaydı. Kullanıcılar yahut şirketler tarafından YouTube 4K videolar yüklenebiliyor ve izleyebiliyorlardı. 4K görüntünün kalitesini tam olarak algılayabilmek için izlenilen ekranın da 4K’yı destekleyen bir ekran olması gerekiyordu.

4K video içinde 8 milyon piksek barındırdığı için hareketli çekimlerde bulanıklık neredeyse ortadan kalkıyor.

YouTube yaptığı bu son atağın duyurusunu Game Awards ödül törenini 4K kalitesinde ve 360 derece video olarak bir canlı yayında duyuracak.

İnternet ve görüntü teknolojilerinin ulaştığı noktada devrim niteliğinde olan bu değişimle birlikte YouTube diğer video paylaşım platformlarıyla arasını iyiden iyiye açacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir