Araba kullanırken kullanabileceğiniz en iyi mobil uygulamalar

En İyi Araba Uygulamaları

Araba içi teknolojiler giderek gelişirken, Apple CarPlay ve Android Auto gibi teknolojilerle, artık akıllı teknolojiler arabalara kadar girdi. Fakat bunlara sahip olmayanlar da var.İşte onlar için en iyi araba uygulamaları:

TomTom

Eskiden kaba saba navigasyon aletleri tek seçeneğinizdi fakat artık durum değişti. TomTom, sizi yanınızda navigasyon taşıma derdinden kurtarıyor. Her ayın ilk 100 kilometresi ücretsiz olan program, üye olunduğunda sınırsız kullanılabiliyor. Aylık 22 dolar ödeyerek kullanabileceğiniz TomTom, Google Maps gibi navigasyon özelliklerinin yanı sıra kamera uyarılarında bulunuyor ve sizi yol boyunca uyarmaktan geri kalmıyor.

Waze

Tamamen ücretsiz olan Waze, kesinlikle başarılı bir navigasyon çözümü. Sürücülere çeşitli özellikler sunarken, kazalara, polis tuzaklarına ve trafik sıkışıklıklarına karşı bölgenizi tarayarak uyarıda bulunuyor.

Aynı zamanda sesli navigasyon özelliği de var. TomTom kadar başarılı olmasa da, ücretsiz olması büyük avantaj.

Carcorder

Artık ön kameralar araçlarda çok popüler ve Carcorder da, iPhone telefonunuzu bir araç kamerasına çeviriyor. Bu şekilde yolu farklı açılardan kayıt altına alırken, kaza anlarını çekmek için de çok iyi bir seçenek.

iOnRoad

Yine bir iPhone uygulaması olan iOnRoad, önünüzdeki aracın fren mesafesini ve sizin ona potansiyel çarpma sürenizi hesaplıyor. Bu şekilde siz de kendinizce pozisyon alabiliyorsunuz. Maalesef devamlı ekrana bakmak dezavantaj olsa da, fena bir uygulama sayılmaz.

iCarMode

Bu uygulama sayesinde aracınızda iPhone’unuzu istediğiniz yere monte edebilirsiniz çünkü iCarMode, müzik çalarınızı aktif ederken, arkadaşlarınızı ararken ve yakındaki yerleri kontrol ederken yardımınıza koşuyor.

Dashdroid

Android ekosistemi için en iyi dashboard uygulaması. Sekiz adet basit tuşu var size zamanı, hava durumunu, mevcut hızınızı gösteriyor. Aynı zamanda sesli komutlarla da kontrol edebiliyorsunuz. Fazla havalı gözükmese de, arayüzün asıl amacı zaten basitlik.

AutoMate

Herkesin yeni bir arabası veya Android Auto bağlantısı yok fakat AutoMate, pek çok özelliği beraberinde getiriyor. Uygulama Google Maps’le entegre çalışırken, mesajlaşma, arama yapma, müzik çalma ve sesli kontrol özelliklerine sahip.

Sade arayüzüyle dikkat çeken programın temel özellikleri ücretsiz ve para ödeyerek farklı seçeneklere de erişebilirsiniz. AutoMate, kesinlikle başarılı bir alternatif.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı