Apple’a Çin’den kötü haber!  

Yayınlanan son raporlarla Apple’a Çin’den kötü haber geldi!

Yayınlanan yeni raporalar ile birlikte Huawei’nin sektördeki ağırlığını arttırdığı görüldü. İşte Çin’deki son satış raporları.

Çin pazarındaki etkisini giderek arttıran Huawei, Apple için ülkedeki şartları giderek zorlaştırıyor. Üçüncü çeyrek itibari ile en parlak dönemini yaşayan Huawei’nin Çin’deki akıllı telefon satışlarının yüzde 42’sine sahip olması büyük bir gövde gösterisi oldu. Başta ABD olmak üzere Google gibi pek çok şirket ile ters düşmesine rağmen böylesine bir büyüme elde eden Huawei, Apple için de ciddi bir düşüşün yaşanmasına neden oldu.

Apple Çin’de yokları oynuyor!

ABD ve Çin arasında yaşanan krizde, Çin’de Huawei’ye yönelik bir yaklaşım sergilenmeye başladı. Bu durum Apple’ın yüzde 5’e kadar Pazar payında gerilemesine neden oldu. Bir önceki yıl yüzde 7 ile pazarda tutunmaya çalışan Apple, gelen son raporlar ile birlikte adeta yokları oynuyor. Yayınlanan rapor, Huawei için büyük bir rekor getirdiği gibi Apple adına da en kötü dönemin yaşanmasına neden oldu.

Üstelik 5G için ülkede Huawei adına büyük bir beklenti oluşmuş durumda. Mevcut geçişi de markanın başarılı bir şekilde yapması halinde daha büyük bir payı almasına kesin gözüyle bakılıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı