Apple ve Qualcomm arasındaki dava karşılıklı olarak sonlandırıldı.

Teknoloji devleri Apple ve Qualcomm mikroişlemciler mevzusundaki anlaşmazlıklarıyla ilgili tüm anlaşmazlıkları sona erdirme sonucu aldı. İki şirket mevzuyla ilgili ortak bir açıklamada Bütün dünyadaki tüm suçlamaları geri çektik dedi.

Böylece 2017 yılının başlangıcında kendi sigortasını ateşleyen Apple Qualcomm kavgası şimdilik sonlanmıştır. Anlaşmaya nazaran Qualcomm birkaç yıllığına Apple’a parça tedarik edecek. İPhone’lar 2016 yılına kadar Qualcomm modem yongalarını kullanırken Intel başka bir ABD yonga üreticisi olan Intel’in ürünlerini kullanmaya karar verdi. O başlamıştı. Qualcomm hisseleri haberlerden sonrasında yüzde 23’ten fazla artarken Apple hisseleri durağan(durgun) kaldı.

Qualcomm’un Intel 5G akıllı telefon uygulamaları ve bilgisayarlarıyla yapmış olduğu bu açıklamanın peşinden 4G ve 5G destekli modemler Objects Web cihazları ve öteki veri merkezli cihazlar için çalışıyor. Şirket 5G ağ altyapısına yatırım hayata geçirmeye devam edeceğini ve mevcut 4G akıllı telefon modem ürünlerini müşterilerine sunacağını deklare etti. “Şirket olarak 5G olmaktan ve ağı bulanıklaştırmaktan coşku duyuyoruz” diyor Intel CEO’su Bob Swan. Akıllı telefon modem uygulamalarında kârlılığın sağlanacağını düşünmüyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı