Apple iPhone 11 Özellikleri ve Fiyatları Tanıtıldı

Merakla beklenen iPhone 11'in tüm özellikleri ve satış rakamları belli oldu. Apple toplamda üç farklı cihazın tanıtım lansmanını yaptı.

Apple her yıl olduğu gibi bu sene de Eylül’de yeni ürünlerinin tanıtım lansmanlarını gerçekleştirdi. Herkesin her yeni modelde heyecanla beklediği cihazların özellikleri ve fiyatlarını açıkladı.

Diğer modellerde olduğu gibi bu modelde de iPhone 11 ile birlikte iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max olmak üzere toplamda üç model tanıttı.

Profesyonel fotoğraf ve video konusunda çıtayı yükselten Apple, 3 kameralı 5.8 inç iPhone 11Pro, 999 dolar 6.5 inç iPhone 11Pro Max 1099 dolar ve çift kameralı iPhone 11 699 dolar fiyatla 20 Eylül’de ABD’de satışa çıkarılacak. Apple toplantıda 7’inci nesil iPad, 5’inci nesil Apple Watch, Apple TV+ ve Arcade oyun servislerini tanıttı.

Apple Etkinlik Toplantısı, Eylül

iPhone 11 Özellikleri Neler?

Apple iPhone 11 Pro serisi arka yüzünde 3 kamerayla geliyor. Bu üç kamera internette baya bir geyik konusu oldu. 🙂 Yeni üçlü kamera sistemi; Ultra Geniş, Geniş ve Telefoto kameralarla profesyonel düzeyde bir deneyim sunuyor. Loş ışıkta fotoğraf çekimine çok büyük iyileştirmeler getiren bu yeni sistem, bir akıllı telefonda görülen en yüksek video kalitesiyle aksiyon çekimleri için harika bir çözüm sunuyor. Büyük ekranlı model iPhone 11Pro Max olarak adlandırılacak. Profesyonel fotoğraf gücünü akıllı telefon kullanıcılarına sunacak iPhone 11Pro ve iPhone 11Pro Max aynı anda tüm kameralardan video çekim olanağı sunacak. Geniş açı ve düşük performansı profesyonel kameralı aratmayan iPhone 11 Pro serisinde gece modunda gökyüzü ve düşük ışıkta kapalı mekan fotoğrafları sorun olmayacak. Phone 11 Pro, yepyeni Ultra Geniş, Geniş ve Telefoto kameralara sahip, dönüşebilen bir üçlü kamera sistemi sunuyor. iOS’e bütünüyle entegre olan bu sistem, herkese yönelik tasarlanan profesyonel düzey bir kamera deneyimi sağlıyor.

Apple iPhone 11 Özellikleri
Apple iPhone 11 Özellikleri

iPhone 11 Ne Zaman Satışa Çıkacak?

ABD menşeili ülke firma olduğu için ilk olarak kendi ülkelerinde satışa sunulacak. Türkiye’de satışa çıkacağı gün ve fiyatları henüz netleşmedi. Tarihler ve fiyatlar belli olduğu zaman bu sayfa üzerinden bilgi güncellemeleri de yapılacaktır.

İphone 11’de Üçlü Kamera Özelliği

Özellikle video performansı konusunda oldukça iddialı olan Apple, Huawei’in kamerasından sonra oldukça ders almışa benziyor. Her ne kadar 4K çekim özelliklerine sahip olsa da bu yeni modelinde özellikle kamera çözümleri sayesinde profesyonel video özelliklerini eklediklerini özelliklerinden anlaşılabiliyor.

Yakın zamanlarda internette çıkacak olan test videolarını izledikçe kalitesini çok daha iyi olarak görmüş olacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı