Apple, Bazı Macbook Pro’lar İçin Ücretsiz Batarya Değişimi Yapacak

Apple tarafından üretilen ve son kullanıcı tarafından tutulan en iyi modellerden birisi olan Macbook Pro için ilginç bir durum söz konusu. Müşteri memnuniyetini önemseyen markaların başında gelen Apple tarafından yakın zamanda batarya değişim kampanyası başlayacak. Fakat bu tüm Macbook Pro modelleri için geçerli değil. Öncelikle batarya değişimi için ücretsiz yararlanabileceğiniz bu standardı taşıyan bir cihaza sahip olmanız gerekiyor.

Haliyle Apple tarafından belirlenmiş MacbookPro skalası göz önüne alınmalıdır. Yalnızca 2015 yılının Eylül ayı ile 2017 yılının Şubat ayı aralığında satışa sunulmuş ve satın alınmış olan Apple Macbook Pro modellerini kapsayacaktır. Ekran boyutu 15” olan cihazlarında ısınma şikâyeti olan kullanıcıların yoğun talepleri doğrultusunda böyle bir karar alınmış.

Apple cephesinden yapılan açıklamaya göre ısınan bataryalardan kaynaklı kullanıcı şikâyetleri oldukça ön planda. Fakat firmanın bu değişimi risk faktörünü sıfır noktasına indirmek için hazırladığını anlayabiliyoruz. Olası bir kaza veya batarya kaynaklı problemin yaşanmaması adına mevcut cihazınızın bataryasını yenileyebilirsiniz.

Burada bir Apple Macbook Pro sahibiyseniz yapmanız gereken ilk iş Apple resmi sitesine girerek destek penceresinden cihazınızın dahilolup olmadığını teyit etmek. İhtiyacınız olan tek şey ise cihazınızın seri numarasıdır. Eligibiltydestek sayfası kısmına seri numarayı yazıp kontrol ettikten sonra gerekli yönergeleri takip edebilirsiniz. Fakat şu sıralar dünyanın her noktasında aktif biçimde sunulmadığını da belirtmeliyiz.

Bu durum Macbook Pro pil değişimi hususunda pek çok kullanıcıyı ilgilendiriyor. Özellikle ısınma sorunları ve buna bağlı performans kayıpları yaşıyorsanız mutlaka değerlendirmenizi öneriyoruz. Apple batarya değişimi için ücret talep etmeyeceği için bir anlamda laptopunuzun bataryasını ücretsiz olarak sıfırlamış olacaksınız. Aslında ısınma sorunu olmasa dahi bu kampanyadan faydalanmanın mümkün olduğunun altını çizelim.

Cihazınızın seri numarasını check ederek bu standartları karşılayıp karşılamadığına hemen bakın. Yüksek performanslı işlemler için dahi kullanılan Macbook Pro 15” modeli için farklı şikâyetler söz konusu olsa bile üzerinde bir değişiklik çalışması yapılmamıştı. Fakat bataryanın özellikle cihaz ve insan sağlığı için risk faktörü oluşturması burada temel esas gibi duruyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı