Android telefonlarda hafıza sorunu varsa buyrun!

Telefonlarımız ve tabletlerimizle artık yapabileceğimiz şeyler çok fazla. Yüksek çözünürlüklü fotoğraf veya videolar çekiyoruz, sürükleyici oyunlara bulaşıyoruz ya da sadece önümüze gelen uygulamayı indiriyoruz. Hâl böyle olunca hafıza alanı da kısa sürede doluyor ve standart olarak 16-32GB aralığında gelen telefonlar yetmemeye başlıyor. Peki Android’de nasıl yer açılır? Android nasıl temizlenir?

Google Photos ile yedekleme:Telefonunuzda en çok boyutu fotoğraf ve videolar kaplıyor. Bunlara düzenli olarak ihtiyacınız olmuyorsa, Google Play Store üzerinden Google Photos uygulamasını indirin ve telefonunuzdaki içine taşıyın. Bu şekilde hem fotoğraflarınız güvenli bir şekilde saklanacak, hem de dahili hafızanızdan silip yer açabileceksiniz.

Google Drive’a taşıyın: Alternatif bulut uygulaması olarak, diğer program ve uygulamalar için Google Drive’ı kullanabilirsiniz. Bu şekilde uygulamalarınız Google Drive’da, fotoğraflar Google Photos’da kalabilir. Google Drive’ın tek eksiği ise dosyalarınızı görmek için internet bağlantısına ihtiyaç duyması.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı