Android telefonlarda hafıza açma için püf noktalar

Kullanmadığınızı silin:Bazı uygulama ve oyunlar şaşırtıcı şekilde yüksek alan kaplıyorlar. Eğer kullanmıyorsanız, yer açmak için bunları silin. Eğer sonra tekrar işinize yarayacağını düşünürseniz zaten indirebilirsiniz.

Ayrıca para ödediğiniz uygulamalar için endişeleniyor olabilirsiniz fakat buna gerek yok. Google Play Store’dan indirdiğiniz her uygulamaya zaten Google hesabınızla kayıtlısınız ve ileride tekrar indirdiğinizde de, aynı hesap tanımlanıyor ve kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

Önbellek temizliği yapın:Özellikle YouTube ve Facebook gibi sosyal medya siteleri bolca önbellek tutmaktalar. Zaman içinde bu miktar o kadar artıyor ki, telefonunuzun hafızası işkence çekiyor. Tavsiyemiz, sık sık önbellek temizliği yapmanız. Bunu telefon ayarlarından yapabileceğiniz gibi, ekstra yardımcı programlar kullanarak da hızlıca halledebilirsiniz.

Eski indirmeleri silin: İnternetten her dosya indirdiğinizde indirilenler klasöründe saklanıyorlar ve muhtemelen daha sonra tekrar işinize de yaramıyorlar. Unuttuğunuz bu dosyalara ara sıra bakın ve gereksiz olan şeyleri temizleyin.

Dosyaları microSD karta taşıyın:Eğer telefonunuzda microSD kart desteği varsa, kendisini fotoğraf, video ve diğer dosyaları saklamak için kullanabilirsiniz. Telefonunuzun modeline ve işletim sistemine bağlı olarak uygulamaları microSD karta atma seçeneği olmayabilir fakat format atarak bunu da çözebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı