Android Telefonlara Format Nasıl Atılır? 2 Aşamada

Android telefonlara format nasıl atılır? 2 Aşamada format atabileceğiniz yöntemleri sizin için yazdık.

Hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan telefon uzun kullanımdan kaynaklı farklı sorunlar çıkarabiliyor. Bazen bu sorunları aşmak için çeşitli yöntemler kullanabilirsiniz. Ancak bu yöntemler işe yaramadığı takdir de Android telefonunuza format atabilirsiniz.

Android işletim birçok farklı markanın telefonunda bulunuyor. Samsung,LG,Xiaomi,Huawei ve oppo gibi android işletim sistemi kullanılan telefonlarda aşağıdaki adımları uygulayarak format atabilirsiniz.

Not: Android telefonlara format atmak için farlı yöntemlerde olabilir.

  • Android Telefon Formatlamanın İlk Yöntemi:android cihaz format atma 1 - Android Telefonlara Format Nasıl Atılır? 2 Aşamada

Menü–> Ayarlar –> Yedekle ve Sıfırla veya Fabrika ayarlarını sıfırla bölümünden telefonunuzu sıfırlayabilirsiniz.

Bu bölümdeki ayarlar farklı telefon modellerine göre değişiklik gösterebilir.Bazılarında direk ayarlardan görebileceğiniz gibi, bazı modellerde Gizlilik gibi bölümlerin içinde yer alabilir.

  • Android Telefon Formatlamanın İkinci Yöntemi:

Telefonunuzun arama bölümüne gelip *2767*3855# tuşladıktan sonra arama yaptığınızda telefonunuz otomatik olarak format atılarak ilk haline dönecektir.

  • Android Telefon Formatlamanın Üçüncü Yöntemi:

Telefonunuz kapalı haldeyken, ortadaki tuşa basıp, sonrasın açma/kapa tuşuna dokunarak telefonunuzu açın. Bu işlemi yaptıktan sonra karşınıza gelen ekranda wipe data/ seçeneğine tıklayın. Ardından gelen ekranda /factory reseti seçin. Daha sonra Reboot Now diyerek telefonunuzu yeniden başlatın.

Bu işlemleri yaptığınızda telefonunuz formatlanmış halde açılacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı